Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Škoda Auto posiluje spolupráci se střední školou ve Vrchlabí

V rámci pilotního projektu nastoupili vybraní studenti svou povinnou odbornou praxi ve výrobním závodě Škoda Auto ve Vrchlabí do provozu výroby automatické dvouspojkové převodovky DQ200.
Vydáno: 21.01.2018
Škoda Auto spolupráce se střední školou Vrchlabí
Škoda Auto spolupráce se střední školou Vrchlabí Autor: Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

 „Je pro nás velmi důležité mít zkušené a kvalifikované pracovníky. Spolupráce s odbornou školou ve Vrchlabí si velmi vážíme, protože díky ní společně vychováváme novou generaci odborníků,“ vysvětluje Ivan Slimák, vedoucí závodu.

Jedná se o další stupeň rozvoje spolupráce se Střední odbornou školou a Středním odborným učilištěm ve Vrchlabí, jejímž cílem je podpořit vzdělávání v regionu a zabezpečit si tak do budoucna nové kolegy.

Moderní dvouspojková převodovka DQ200 je špičkovým produktem v oblasti automatických převodovek vyrobeným z 352 dílů s vysokými nároky na přesnost a čistotu. Je to komplexní, precizní výrobek, jehož konstrukce vyžaduje vedle odborných znalostí také zkušenosti, které mají středoškolští studenti nasbírat během odborné praxe v závodě.

Spolupráce začala v roce 2016 exkurzemi studentů ve výrobním závodě a tréninkovém centru ve Vrchlabí. V roce 2017 automobilka darovala škole převodovku DQ200 jako učební pomůcku. Později téhož roku následovalo předání dvou nových vozů Škoda pro studijní účely, které nahradily starší modely škodovek. Cílem je, aby se studenti mohli učit na současné moderní technice.

Kvalifikovaní a zruční zaměstnanci jsou pro automobilku naprosto klíčoví, proto je zde kladen velký důraz na podporu vzdělávání – kromě spolupráce s odbornými školami a univerzitami provozuje i své vlastní odborné učiliště a vysokou školu.

Článek je zařazen v: Škoda Auto , vzdělávání , střední škola , odborné učiliště , Vrchlabí , výroba , praxe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama