Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Škoda Auto nabízí prohlídky závodu v Kvasinách. Dvouhodinová exkurze zavede návštěvníky do svařovny a na montáže vozů.

Výrobní závod Škoda Auto v Kvasinách je po rozsáhlé modernizaci a rozšíření otevřen veřejnosti. V průběhu tříměsíční pilotní fáze navštívilo závod již téměř 900 zájemců.
Vydáno: 23.01.2018
Škoda Auto prohlídka závodu Kvasiny
Škoda Auto prohlídka závodu Kvasiny Autor: Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Během dvouhodinové komentované prohlídky mají účastníci možnost seznámit se s historií i současností závodu. Průvodci je provedou nejen reprezentačními prostory, ale také svařovnou a konečnou montáží. Exkurze jsou bezplatné.

„Jsme hrdí na bohatou historii výroby automobilů v Kvasinách, stejně tak jako na její současnost,“ popisuje Jiří Černý, vedoucí výroby vozů v závodě ŠKODA AUTO v Kvasinách. „Závodem v Kvasinách proto provázejí návštěvníky naši zkušení zaměstnanci. Výhodou je, že mají k automobilce osobní vztah a mají o ní co říci, a to nejen ze současnosti, ale především z její bohaté historie. Průvodcovské služby tak v tuto chvíli zaštiťuje například pan Bohuslav Čtvrtečka. Pro automobilku s okřídleným šípem ve znaku pracoval celkem 46 let a to nejen v Kvasinách, ale i v Chile, kde se podílel na výrobě modelu Octavia Combi. Dalším z průvodců je pan Vladimír Holoubek, zkušený Škodovák, který se více než 50 let věnuje sbírání, zaznamenávání a ukládání informací z historie kvasinské automobilky,“ dodal dále Černý.

Závod v Kvasinách si loni připomněl 70 let od doby, kdy z jeho linky sjel historicky první vůz značky Škoda. Již od roku 1934 byly ve východočeském výrobním závodě vyráběny automobily, o 13 let později zahájila automobilka v Kvasinách výrobu vozu Škoda Superb – již tehdy vlajkovou loď značky. V následujících letech zde kromě jiného vznikly modely Felicia (1958–1964), 110 R Coupé (1970–1980), Pick-up (1995–2001), první a druhá generace modelu Superb, Roomster nebo Yeti.

V současné době zažívá závod v Kvasinách největší modernizaci a rozšíření ve své historii. Od roku 2015 investovala společnost Škoda Auto přibližně jedenáct miliard korun do rozšíření kompetence závodu v Kvasinách pro výrobu vozů SUV. V závodě Kvasiny pracuje přes osm tisíc lidí, a patří tak k nejdůležitějším zaměstnavatelům v regionu. Vyrábějí se zde modely Superb, Kodiaq a od roku 2017 i nejnovější kompaktní SUV Karoq. Od roku 2019 bude z výrobní linky v Kvasinách sjíždět také první vůz značky Škoda s elektrickým pohonem. Bude jím Superb s plug-in hybridním hnacím ústrojím.

Prohlídky v Kvasinách jsou realizovány prostřednictvím Škoda Muzea, na jehož webových stránkách si mohou zájemci rezervovat termín návštěvy. Vedle češtiny je možné využít také prohlídku v německém jazyce.

Článek je zařazen v: Škoda Auto , muzeum , exkurze , výroba , závod Kvasiny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama