Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Škoda Auto dodá 38 automobilů pro Službu dopravní policie ČR. Předáno bylo prvních 19 vozů Škoda Superb.

Dálniční oddělení Policie České republiky si převzalo prvních 19 vozů Škoda Superb Ambition 2,0 TSI 4×4 DSG, které se již brzy zapojí do hlídkové služby na hlavních dálničních tazích České republiky.
Vydáno: 23.01.2018
Škoda Superb PČR
Škoda Superb PČR Autor: Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ke slavnostnímu předání vozidel došlo v Zákaznickém centru Škoda Auto v Mladé Boleslavi za přítomnosti policejního prezidenta Tomáše Tuhého, ředitele dopravní policie Tomáše Lercha a šéfa prodejní organizace Škoda Auto Česká republika Luboše Vlčka. Zbývajících 19 vozů převezme Policie ČR v druhé polovině letošního roku.

Všech 19 nových vozů Superb v karosářském provedení liftback bude nasazeno do služby ve všech krajích České republiky. Automobily nemají žádné viditelné označení a budou sloužit především jako hlídkové a stíhací vozy. K tomu mají odpovídající parametry. Přeplňovaný motor 2,0 TSI o výkonu 206 kW propůjčuje vozu zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,8 s, přičemž maximální rychlost dosahuje 250 km/h. Díky pohonu všech kol má jeho řidič dostatek trakce i na kluzkém povrchu. Šestistupňová převodovka DSG s dvojicí elektrohydraulicky ovládaných souosých spojek garantuje bleskové přeřazení v samočinném i manuálním módu. Všechna vozidla vycházejí z výbavového stupně Ambition. Nad rámec standardní specifikace jsou vybavena adaptivním podvozkem, 18“ koly, rezervou, spodním krytem motoru. Instalaci policejního vybavení, nezbytného pro výkon služebních úkolů, provedl externí úpravce. Vozidla jsou vybavena nejmodernějším zařízením na měření rychlosti silničního provozu, které umožňuje měření okamžité rychlosti ze stojícího i jedoucího vozidla. Lze měřit vozidlo, které odjíždí i to, které přijíždí. Automaticky jsou rozpoznávány registrační značky vozidel, v registru centrálních vozidel je ověřováno, zda se nejedná o kradené či jinak problémové vozidlo. Měřicí zařízení lze využít i k měření průměrné rychlosti. Ve vozech je dále instalován nezávislý kamerový systém, který provádí nepřetržitý záznam obrazu z dvojice miniaturních kamer umístěných vpředu a vzadu. V případě krizové situace se aktivuje výstražný systém pro právo přednosti v jízdě, který je před zraky kolemjdoucích i okolních řidičů skryt za skly vozidla. Moderní komunikační systém MATRA udržuje vozidlo on-line po celou dobu služby.

Od roku 1993 bylo českým policistům v rámci několika tendrů předáno více než 18 tisíc vozů Škoda nejrůznějších modelů a specifikací. V současnosti jsou ve službách Police ČR zastoupeny modely Fabia, Octavia, Superb a Yeti. Ať již speciálně upravené podle požadavků policejních sborů nebo v sériovém provedení.

Článek je zařazen v: Škoda Auto , Superb , Policie ČR , dálniční policie , převzetí vozidel
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama