Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Seat vyrobil v Martorellu 10 milionů vozů

Výrobní závod Seat v Martorellu, který v letošním roce slaví své 25. výročí, dosáhl v roce 2018 dalšího milníku překonáním hranice 10 milionů vyrobených vozidel.
Vydáno: 17.12.2018
Seat - deset milionů vozů z Martorellu
Seat - deset milionů vozů z Martorellu Autor: Seat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Během uplynulého čtvrt století sjíždělo z montážních linek největší španělského závodu na výrobu automobilů 39 různých modelů, od druhé generace modelu Ibiza a první generace modelu Cordoba až po Seat Arona nebo Audi A1, které je vyráběno již několik týdnů.

Výrobní závod byl slavnostně otevřen v roce 1993 a jeho vybudování si vyžádalo investici 244,5 miliardy peset (1,47 miliardy eur). Seat do něj převedl výrobu ze 40 let starého výrobního závodu Zona Franca v Barceloně a od té doby jsou nejdůležitější modely značky vyráběny v Martorellu. Postupně se k nim přidaly modely Audi Q3 a Audi A1. Martorell je třetím největším výrobním závodem koncernu Volkswagen v Evropě.

Desetimiliontým vozem je Seat Arona

Vozidlem s pořadovým číslem 10 milionů se stal model Arona FR 1.5 TSI s dvoubarevným lakováním odstíny červená Desired a černá Midnight. Arona používá platformu MQB A0, kterou sdílí s modelem Ibiza a novým modelem Audi A1. Seat použil tuto platformu jako první značka koncernu Volkswagen. MQB A0 zvyšuje flexibilitu výroby, protože poskytuje technický základ pro různé modely a umožňuje realizaci rozmanitých karosářských verzí v rámci stejného segmentu. V závodě Martorell tak mohly být během uplynulých 18 měsíců zařazeny do výroby tři nové modely.

V současnosti se v Martorellu vyrábějí modely Ibiza a Leon, jehož nová generace bude uvedena na trh v roce 2019, a městský crossover Arona. Nedávno byl do výroby zařazen také model Audi A1, který vzniká pouze v závodě Seat, odkud je dodáván na všechny trhy, na nichž je prodáván. Audi svěřilo produkci tohoto modelu Martorellu na základě úspěšné výroby modelu Audi Q3, která probíhala exkluzivně ve Španělsku po dobu sedmi let.

Článek je zařazen v: Martorell , výroba , Seat Cordoba , SEAT Leon , Audi Q3 , SEAT , SEAT Arona , Audi A1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama