Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Seat povede expanzi koncernu Volkswagen v severní Africe

Seat byl pověřen, aby vedl růst koncernu Volkswagen v severní Africe. Španělská společnost nyní začne koordinovat realizaci koncernové strategie a zastoupení značek v regionu.
Vydáno: 24.06.2018
Seat Severní Afrika
Seat Severní Afrika Autor: Seat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Severní Afrika je jedním z klíčových regionů ve strategii globalizace značky Seat. Cílem společnosti je rozšířit svou přítomnost na mezinárodních trzích a upevnit své postavení na všech pěti kontinentech. Alžírsko hraje v této strategii zásadní roli, protože v roce 2018 patří mezi globální trhy s nejvyššími prodeji vozidel značky Seat, společně s Německem, Španělskem, Velkou Británií a Francií. Zároveň se jedná o zemi s nejvíce rostoucím počtem dodaných vozidel. Od ledna do května bylo v Alžírsku prodáno 10 700 vozidel v porovnání s 1 000 vozidly ve stejném období předchozího roku. Seat má navíc pevné postavení také v ostatních zemích tohoto regionu, například v Maroku a Tunisku.

Montážní závod Relizane

Koncern Volkswagen a SOVAC, importér koncernových vozů do Alžírska, slavnostně otevřely závod pro montáž vozidel koncernových značek v červenci 2017 ve městě Relizane, 280 kilometrů jihozápadně od Alžíru. Seat tento projekt od začátku vedl a nyní byla jeho odpovědnost rozšířena na celý region. Uvedení závodu Relizane do provozu přineslo v letošním roce skokové zvýšení prodeje vozů Seat v Alžírsku díky montáži nové generace modelu Ibiza. Značka navíc během několika týdnů zahájí na alžírském trhu prodej modelů Leon a Arona. Stejně jako u modelu Ibiza bude jejich výroba probíhat v Martorellu a finální montáž v Relizane. Stejný závod zajišťuje také montáž několika modelů značek Volkswagen, Škoda a Volkswagen Užitkové vozy, určených pro alžírský trh. Jedním z úkolů společnosti Seat bude přispět k vybudování sítě dodavatelů pro automobilový průmysl v Alžírsku s cílem vyvíjet a vyrábět nové modely v této zemi.

Článek je zařazen v: SEAT , Volkswagen , koncern , severní Afrika , Alžírsko , výroba , expanze , Relizane
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama