Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Seat a Grupo Sesé uvádějí do provozu soupravu s návěsem a přívěsem

Společnosti Seat a Grupo Sesé připravily zkušební projekt, jehož účelem je analýza přínosů nákladní soupravy, tvořené tahačem, návěsem a přívěsem. Jedná se o nejdelší a nejefektivnější nákladní soupravu, které v současnosti jezdí na dálnicích v některých evropských zemích.
Vydáno: 08.08.2018
Seat a Grupo Sese - Duo trailer
Seat a Grupo Sese - Duo trailer Autor: Seat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zkušební trasa vede ze Zaragozy do hlavního závodu společnosti Seat v Martorellu. Inovativní souprava na ní bude v nadcházejících měsících přepravovat komponenty pro výrobu vozidel. Obě přípojná vozidla, každé o délce 13,60 metru, jsou připojena k tahači značky Scania. Celková délka soupravy je 31,70 metru a maximální užitečná hmotnost 70 tun. Toto řešení umožňuje celkové snížení emisí CO2 při přepravě nákladu o 20 %. Logistické náklady na přepravu komponentů mají klesnout o 25 %. Účelem zkušebního provozu je ověřit výše uvedené teoretické přínosy v praxi. Souprava s návěsem a přívěsem je koncipována pro provoz na pozemních komunikacích s vysokou kapacitou. Její výhodou je také snížení počtu nákladních vozidel na konvenčních silnicích, na nichž dochází k nejvyššímu počtu dopravních nehod. Výzkumná studie bude zakončena zprávou, která zhodnotí výkony a přínosy tohoto nového druhu nákladní soupravy z hlediska snižování emisí, hospodárnosti a bezpečnosti silničního provozu.

Společnosti Seat a Grupo Sesé se intenzivně zaměřily na trvale udržitelnou mobilitu v oblasti nákladní silniční dopravy již před dvěma roky. Tehdy představily ve Španělsku těžkou nákladní soupravu o délce více než 25 metrů, která byla dosud nejdelším vozidlem na španělských silnicích a nabízela nejlepší bilanci v oblasti trvalé udržitelnosti.

Seat a Grupo Sese - Duo trailer
Seat a Grupo Sese - Duo trailer
Článek je zařazen v: SEAT , Grupo Sesé , nákladní doprava , zvyšování kapacity , tahač , návěs a přívěs
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama