Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Seat bude vyvíjet techniku CNG pro koncern Volkswagen

Seat zaujal v rámci strategie koncernu Volkswagen postavení referenční značky v oblasti pohonu na stlačený zemní plyn CNG (Compressed Natural Gas).
Vydáno: 12.04.2018
Seat Ibiza TGI
Seat Ibiza TGI Autor: Seat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Luca de Meo,předseda představenstva společnosti Seat, definoval CNG jako „trvale udržitelnou, ziskovou alternativu tradičních paliv a elektricky poháněných vozidel“. Zákazníci požadují u elektromobilů delší dojezd, možnost nabíjení v práci nebo doma a krátké doby nabíjení. Chtějí proces, který je snadný a ekonomicky výhodný. „Výhodou techniky CNG je skutečnost, že již existuje, což znamená, že nejsou zapotřebí žádné velké investice a lze ji v širokém měřítku nabízet zákazníkům“, řekl de Meo.

Mezi hlavní výhody patří rychlé a čisté doplňování paliva i cena vozidel, která je srovnatelná s automobily na benzin nebo naftu. Pro vozidla na CNG také například neplatí omezení dopravy v obdobích nadměrného znečištění ovzduší. Doplnění paliva je rychlé a trvá přibližně tři minuty. Zemní plyn jako palivo je navíc ekonomicky velmi výhodný, protože přináší úspory zhruba ve výši 55 % v porovnání s benzinem a 30 % v porovnání s naftou.

Seat se zaměřil na CNG představením modelů Mii, Leon TGI a Ibiza s cílem stát se etalonem mezi značkami v oblasti vozidel na zemní plyn, bioplyn a budoucí syntetická paliva. Seat tak má v Evropě i v rámci koncernu Volkswagen nejširší portfolio modelů na CNG. Na konci roku 2018 představí upravenou verzi modelu Arona, který tak bude zatím jediným SUV s pohonem na CNG.

Článek je zařazen v: SEAT , Volkswagen , CNG , alternativní pohon , vývoj
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama