Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Renault nabízí do svých modelů motor nové generace

Renault bude do svých modelů nabízet nový benzinový motor 1,3 TCe, který byl vyvinutý ve spolupráci se společností Daimler. Tuto novou jednotku naleznete pod kapotou vozů Megane, Scenic, Grand Scenic, Kadjar a také Captur.
Vydáno: 10.12.2018
Renault Captur
Renault Captur Autor: Renault
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tento nový motor je odpovědí na posun poptávky na trhu, která v rostoucí míře směřuje právě k benzinovým motorům. Nová jednotka kombinuje vyšší točivý moment při nízkých rychlostech motoru plus vyšší, konzistentnější točivý moment při vyšších otáčkách, nižší spotřebu paliva a emise CO2. Splňuje také všechny standardy pro spolehlivost a odolnost. Zároveň jsou automobily s těmito motory osazeny filtrem pevných částic. Celková úspora motoru 1,3 oproti staršímu motoru 1,2 je 8%, převážně díky optimalizaci spalování, menšímu tření a zvýšení tepelné účinnosti. Nový motor zároveň disponuje vyšším výkonem a točivým momentem (v závislosti na variantě), ale především využitelností maximálního točivého momentu v širším spektru otáček.

Nově i v modelu Captur

Například u vozu Renault Captur bude motor s výkonem 130 koňských sil spojený se šestistupňovou manuální převodovkou a vyvine maximální točivý moment 220 N.m při otáčkách od 1 500  do 3 500 1/min. Motor bude také k dispozici ve variantě s výkonem 150 koňských sil. Tato verze může být spojena se šestistupňovou manuální převodovkou nebo šestistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou EDC, s maximálním točivým momentem 250 N.m od 1 600 do 3 250 1/min.

Článek je zařazen v: Renault , motor , benzinový motor , Nová generace , Daimler , Renault Captur
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama