Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Red Dot Award pro model Škoda Scala

Model Škoda Scala přesvědčil porotu složenou ze 40 mezinárodních odborníků, která tomuto novému kompaktnímu modelu udělila renomovanou cenu Red Dot Award 2019 v kategorii produktového designu.
Vydáno: 02.04.2019
Škoda Scala - Red Dot Award
Škoda Scala - Red Dot Award Autor: Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jedná se již o zisk třinácté ceny pro značku Škoda. Jako první ji v roce 2006 obdržela Octavia Combi. Scala ukazuje jako první sériový vůz nový designový jazyk exteriéru a interiéru, jehož typickými prvky jsou nové krystalické tvary, dynamické linie a precizně zpracované detaily. Výraznými designovými prvky jsou příď se svisle orientovanou maskou chladiče, dynamický tvar střechy nebo sportovní difuzor umístěný pod zadním nárazníkem. Scala má také jako první sériově vyráběný model v Evropě na pátých dveřích místo známého loga nápis Škoda. V případě prodlouženého zadního skla, dodávaného na přání, je tento nápis umístěn přímo na skle.  

Red Dot Award patří ke světově nejprestižnějším oceněním v oblasti designu. Mezinárodní odborná porota, která se skládá z nezávislých výtvarníků, profesorů designu a oborových novinářů, hodnotila každý z letošních přibližně 5 500 podaných návrhů na základě kritérií jako například stupeň inovace, kvalita designu, funkčnost a ohleduplnost k životnímu prostředí. V roce 2019 se bude cena Red Dot Award, která je celosvětově považována za etalon kvalitního produktového designu, udělovat 1. listopadu a letošní ročník je již 64. v pořadí. 

Článek je zařazen v: Škoda , Škoda Auto , Škoda Scala , ocenění , Red Dot award
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama