Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

PSA a Toyota začínají další etapu spolupráce v Evropě. Závod v Kolíně převezme Toyota.

Společnosti Toyota Motor Corporation (TMC) a Groupe PSA (PSA) zahájily novou kapitolu vzájemného dlouhodobého partnerství na evropském trhu.
Vydáno: 04.12.2018
TPCA Kolín
TPCA Kolín Autor: TPCA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Od konce roku 2019 rozšíří PSA řadu užitkových vozidel dodávaných společnosti Toyota Motor Europe NV/SA (TME) k prodeji v Evropě pod značkou Toyota. PSA bude společnosti TME dodávat kompaktní dodávky (C-Van) ze svého španělského závodu Vigo. PSA a TME zahájily spolupráci v oblasti středně velkých lehkých užitkových vozidel v roce 2012, kdy se ve francouzském závodu Hordain skupiny Groupe PSA začala vyrábět Toyota PROACE.

Toyota pokryje část investičních nákladů spojených s vývojem budoucích lehkých užitkových vozidel a příslušnými průmyslovými investicemi.

Toyota přebere kontrolu nad závodem v Kolíně

Od ledna 2021 pak Toyota převezme majetkovou kontrolu nad závodem Toyota Peugeot Citroën Automobile Czech s.r.o. (TPCA) v Kolíně, výrobním podnikem se společnou majetkovou účastí, vyrábějícím minivozy segmentu A. Podnik TPCA se společnou majetkovou účastí vznikl z popudu PSA a TMC v roce 2002 a součástí dohody byla i doložka o přezkoumání, která umožňuje oběma partnerům znovu posoudit výši svého akcionářského podílu. Závod se stane dceřinou společností TME, a připojí se tak k sedmi dalším závodům, které Toyota nyní v Evropě již provozuje. Závod v Kolíně bude i nadále vyrábět pro obě společnosti minivozy segmentu A současné generace. Toyota do budoucna plánuje, že ve svém kolínském závodu zachová výrobu i zaměstnanost.

Článek je zařazen v: Toyota , PSA , Citroen , Peugeot , TPCA , Kolín , Toyota Peugeot Citroën Automobile Czech
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama