Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

První luxusní hybridní vůz na světě - Bentley Bentayga Hybrid

Bentayga Hybrid představuje první krok značky Bentley směrem ke kompletní elektrifikaci. Hybridní verze luxusního SUV je historicky nejhospodárnějším modelem této značky.
Vydáno: 15.03.2018
Bentley Bentayga Hybrid
Bentley Bentayga Hybrid Autor: Bentley
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Bentley Bentayga Hybrid
Bentley Bentayga Hybrid

Srdcem modelu Bentayga Hybrid jsou dva zdroje hnací síly – účinný elektromotor a nový zážehový motor V6 3,0 litru přeplňovaný turbodmychadlem. Elektromotor slouží nejen k pohonu vozu, ale pracuje také jako generátor.

Hybrid rozšiřuje stávající luxusní modelovou řadu Bentayga a disponuje, stejně jako varianty s klasickým spalovacím motorem, trvalým pohonem všech kol a čtyřmi silničními režimy – Sport, Bentley, Comfort a Custom. Tlačítko automatického systému start-stop je nahrazeno ovládacím prvkem pro tři elektrické režimy – EV Drive, Hybrid Mode a Hold Mode. Řidič může jejich prostřednictvím určovat strategii využívání elektrické energie z akumulátorů během jízdy.

Bentley Bentayga Hybrid ujede v čistě elektrickém režimu 50 kilometrů

Vzhledem k novým jízdním funkcím musí řidič takovéhoto vozu dostávat nové a odlišné informace. Proto byl displej informačního a zábavního systému a informační panel řidiče přepracován, aby zahrnoval informace o elektrickém a hybridním pohonu.Tradiční otáčkoměr je nahrazen ukazatelem, který informuje buď o tom, že je vůz provozován s čistě elektrickým pohonem (EV Drive), nebo o otáčkách motoru při spuštěném spalovacím motoru. Ukazatel stavu nabití akumulátorů nahrazuje teploměr chladicí kapaliny. Displej informačního a zábavního systému může zobrazovat toky energií v každém ze tří elektrických režimů. Řidič tak může sledovat, zda je vozidlo poháněno energií z akumulátorů, nebo spalovacím motorem – nebo zda energie proudí zpět do akumulátorů. Vozidlo využívá pro maximální hospodárnost každé jízdy informace satelitního navigačního systému k výpočtu nejlepšího způsobu využívání elektromotoru a spalovacího motoru. Prioritou značky Bentley bylo také zajištění co nejsnadnějšího nabíjení, aby užívání modelu Bentayga Hybrid bylo stejně snadné jako provoz konvenčního vozu. Stav nabití a naprogramování nabíjení lze sledovat na displeji MMI i na chytrém telefonu uživatele prostřednictvím aplikace. Nabíjení se ovládá dálkově chytrým telefonem nebo osobně prostřednictvím palubního nabíjecího systému. Zásuvka pro nabíjení je u modelu Bentayga Hybrid umístěna na opačné straně než hrdlo palivové nádrže. Vozidlo je možné připojit k domácí elektrické zásuvce nebo k veřejné nabíjecí stanici. Kompletní nabití akumulátoru z domácí zásuvky trvá 7,5 hodiny. Vůz má s touto zásobou elektrické energie dojezd více než 50 km. Zákazníci s průmyslovou zásuvkou mohou zkrátit dobu nabíjení na 2,5 hodiny.

Asistenční systémy a ruční práce

Bentayga Hybrid nabízí rovněž širokou škálu asistenčních systémů a informačních a zábavních funkcí, jejichž účelem je zvyšovat úroveň bezpečnosti, komfortu a praktičnosti. Cestující se po nastoupení ocitnou v ušlechtilém interiéru, kterému dominuje řemeslně zpracované dřevo a kůže. Pozornost věnovaná detailům, vyrobeným z kovu, dřeva a kůže, je ztělesněním moderního britského luxusu. Toho je dosaženo díky zručnosti a ruční práci zaměstnanců závodu v Crewe. Luxusní sedadla vpředu, individuálně ručně vyráběná, jsou vybavena elektrickým nastavováním polohy ve 22 směrech, včetně nastavitelných bočních polštářů sedáku a opěradel. Zákazníci mají na výběr čtyřmístný nebo pětimístný interiér. Čtyřmístné uspořádání je pak vrcholnou variantou z hlediska designu, komfortu a luxusu. Dvě samostatná sedadla vzadu jsou nastavitelná v 18 různých směrech a zahrnují funkce masáže a odvětrávání a také opěrky pro nohy.

Článek je zařazen v: Bentley , Bentayga , Bentley Bentayga Hybrid , novinka , autosalón , Ženeva , luxus , hybrid , elektrifikace
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama