Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Prototyp Toyota Supra se chystá na Goodwood Festival of Speed

Nová Toyota Supra chystá svůj mezinárodní debut ve formě prototypu na letošním festivalu rychlosti v Goodwoodu ve Velké Británii.
Vydáno: 13.07.2018
Toyota Supra - prototyp
Toyota Supra - prototyp Autor: Toyota
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tisíce automobilových fanoušků budou mít na festivalu možnost prohlédnout si zblízka koncepční model Toyota GR Supra Racing. Model vytvořil tým TOYOTA GAZOO Racing a při svém odhalení na letošním autosalonu v Ženevě ohlašoval návrat názvu Supra. Koncept zkoumá potenciál vysoce výkonného závodního modelu s karosérií tvořenou pokročilými lehkými kompozitovými materiály, nízkým zavěšením závodních kol a kabinou vybavenou tak, aby splňovala závodní standardy. Prototyp budou na trase závodu do vrchu řídit dva lidé z vedení vývoje: šéfinženýr Tetsuya Tada, který má celkovou odpovědnost za projekt Supra, a hlavní pilot Herwig Daenens.

Již teď je jisté, že Supra bude věrná svému slavnému odkazu čistě sportovního vozu s řadovým šestiválcovým motorem umístěným vpředu a pohonem zadních kol. Prototyp bude maskovaný v černo-červeno-bílých barvách týmu TOYOTA GAZOO Racing.

Toyota předpokládá uvedení nové Supry na trh v průběhu první poloviny roku 2019.

Článek je zařazen v: Toyota , Toyota Supra , prototyp , Goodwood , představení , premiéra
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama