Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Pro cesty do neznáma - Peugeot Rifter 4x4 Concept

Peugeot představil letos na jaře novou modelovou řadu Rifter a pro ty, co mají rádi dobrodružství, by pak měl být určen koncept Rifter 4x4.
Vydáno: 13.04.2018
Peugeot Rifter 4x4 Concept
Peugeot Rifter 4x4 Concept Autor: Peugeot
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Koncepční vůz nabízí specifický výraznější a nápadnější styl a je určen k cestám do přírody a objevování nových světů. Je vhodný do jakéhokoliv terénu, má pohon všech 4 kol, specifické pneumatiky a o 80 mm vyšší světlou výšku. Díky střešnímu stanu Overland umožňuje pokračovat v objevování neznámého i po západu slunce. Jeho součástí je navíc i horské elektrokolo Peugeot eM02 FS Powertube s baterií zabudovanou přímo do rámu.

Peugeot Rifter 4×4 Concept se představil ve zcela novém třpytivě šedém odstínu. Matně černá maska mezi mřížkou chladiče a kapotou chrání přední část vozu. Ve stejném černém provedení jsou i zadní výklopné dveře, vůz je ze všech stran obklopen ochrannými plochami. Styl doplňuje několik prvků v odstínu černá Onyx převzatých od sériové verze. Charakter vozu podtrhují také 16“ kola v odstínu černá Onyx s diamantovým výbrusem. Show-car se rozsvítil přidáním řady drobných grafických prvků v eloxovaném matně žlutém odstínu, které podtrhují tvar karoserie. V přední části je žlutá přítomna na mlhovkách, na pozadí nápisu „Peugeot“ na masce chladiče a také na matně černých částech kapoty. Po stranách se žlutá objevuje na dynamických svislých pruzích s hrdým podpisem Rifter v zadní části posuvných dveří.

Kombinace barev a materiálů se objevuje i v interiéru. Sedadla s označením Rifter kombinují šedě melírovanou látku s černou alcantarou. Zdobí je jasně žluté prošití, které se objevuje i na manžetě řadicí páky. Žluté okraje z materiálu „flex“ neoprenového typu ladí s barevnými prvky karoserie. Volant je potažený kůží se žlutým prošitím a nápisem Peugeot ve stejném odstínu. Čistý design palubní desky je zdoben matně šedými prvky a objevují se na něm stejné pásy v kouřově chromovaném odstínu, jako jsou použité na karoserii.

Za hranice všedních dnů

Peugeot Rifter 4×4 Concept je vybaven pohonem všech čtyř kol, který byl vyvinut ve spolupráci s dlouholetým partnerem značky, firmou Dangel. Ta se specializuje na přestavby 4×4. Světlá výška vozu Peugeot Rifter 4×4 Concept byla zvýšena o 80 milimetrů, což mu umožňuje překonat většinu překážek. Převod 4×4 probíhá přes viskózní spojku, která se spouští voličem umístěným na palubní desce napravo od řadicí páky. V nabídce jsou 3 režimy -  režim 2RM, umožňující jízdu s pohonem na 2 kola, pro každodenní běžné řízení; režim 4RM, kdy se zapíná pohon zadní nápravy pouze v případě ztráty pohyblivosti; režim Lock, při němž se zablokuje zadní náprava a který je užitečný pro jízdu v extrémních podmínkách a při křížení náprav.

Pod kapotou konceptu je dieselový motor BlueHDi 130 k s manuální šestistupňovou převodovkou, který vyvíjí komfortní točivý moment 300 N.m.

Je možné posvítit si, a klidně přespat v přírodě

V horní části čelního skla je umístěna rampa s LED diodami. Zakřivená rampa o šířce 135 cm zahrnuje 100 LED diod rozdělených do dvou řad, celkový výkon diod dosahuje 300 W.

Vzhledem k tomu, že dobrodružství nekončí se západem slunce, je Peugeot Rifter 4×4 Concept vybaven stanem „Overland“, který byl vyvinut společně se specializovanou firmou Autohome. Jeho instalace je velmi snadná, stačí ho rozložit z místa, kde je uložen – na střešním nosiči. Tyče nosiče jsou certifikovány podle normy „City Crash Test“ a jsou k dispozici jako příslušenství. Stačí pak jednoduše připevnit posuvný žebřík: nemusíte nikam zapichovat kolíky, vše, co potřebujete, je připraveno na střeše. Stanové plátno bylo speciálně navrženo pro Peugeot Rifter 4×4 Concept. Matrace je kompaktní a snadno se skládá, takže se po složení vejde do stanu. Konečnou tečku dodávají polštáře potažené alcantarou rovněž se žlutým prošitím. Peugeot Rifter 4×4 Concept tak v cíli cesty nabídne pohodlné a útulné útočiště.

Ráno vyrazíte na elektrokole

Po východu slunce přebírá štafetu jízdní kolo Peugeot eM02 FS Powertube a dobrodružství může pokračovat. Horské kolo s elektromotorem je průkopníkem příští generace kol eBikes značky Peugeot. Díky kompaktní baterii zabudované do rámu získalo kolo elegantní styl. Multifunkční model s dvojitým odpružením je ideálním společníkem na náročných horských cestách. Elektrokolo se ukládá zezadu vozu na držák připevněný k tažnému zařízení pomocí koule, kterou lze odmontovat bez nutnosti používat nářadí.

Článek je zařazen v: Peugeot , Peugeot Fifter , Peugeot Rifter 4x4 Concept , Dangel , Peugeot eM02 FS Powertube , Peugeot Rifter
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama