Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

PRE otevírá novou rychlonabíjecí stanici v Praze - Holešovicích

Skupina PRE otevírá pro veřejnost novou rychlonabíjecí stanici pro elektromobily s výrobou elektřiny ze solárních panelů a s ukládáním elektřiny do akumulátorů.
Vydáno: 02.02.2018
PRE rychlonabíjecí stanice Praha
PRE rychlonabíjecí stanice Praha Autor: PRE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V rámci pilotního projektu tak ověří, zda mohou akumulační zařízení přispět k bezproblémovému rozvoji infrastruktury pro elektromobilitu a ke stabilitě energetické sítě v Praze. Nabíjecí stanice je umístěna na rohu ulic U Výstaviště a Za Elektrárnou v Praze 7 – Holešovicích.

V poslední době je kladen čím dál větší důraz na spolehlivost dodávky elektrické energie. Aby byla na tyto nové výzvy Skupina PRE připravena, rozhodla se realizovat pilotní projekt, který kombinuje rychlonabíjecí stanici elektromobilů, obnovitelný zdroj energie v podobě fotovoltaické elektrárny a akumulační zařízení využívající bateriové úložiště.

Stanice v Praze - Holešovicích umožní současné nabíjení dvěma elektromobilům – jednomu v režimu rychlonabíjení a druhému středně rychle. Navíc může být připojen na nabíječku třeba i elektroskútr. Elektřina vyrobená celkem 30 fotovoltaickými panely na střeše objektu může proudit nejen do nabíjecích stanic, ale i do baterií. Právě akumulátory slouží k eliminaci vlivu rychlonabíjecí stanice na síť tím, že pokud je potřeba, tak jen část energie pochází ze sítě a zbytek z baterií. Zároveň řídicí jednotka akumulačního zařízení hlídá stav napětí v síti a v případě překročení nastavených limitů umí při hrozícím přepětí odebírat energii ze sítě, a naopak při hrozícím podpětí energii do sítě dodávat.

Rychlonabíjecí stanice vznikla během čtyř měsíců

Partnerem pilotního projektu se stala společnost Energon Advanced Energetics, která unikátní stanici kompletně projektovala a následně během čtyř měsíců postavila. Společná práce na projektu byla zahájena v červenci 2017. Na konci října byl spuštěn testovací provoz a začátkem ledna byla stavba zkolaudována. Od února je stanice otevřena veřejnosti.

Cílem projektu je ověřit, zda takové řešení zlepší možnosti připojení rychlonabíjecí stanice nebo decentralizované výroby i při omezené kapacitě distribuční sítě a bez negativního dopadu na spolehlivost a kvalitu dodávky elektrické energie.

Na očekávaný rozvoj městské elektromobility a decentrálních zdrojů je třeba se dobře připravit a představovaný pilotní projekt je jedinečnou možností, jak získat k dané problematice potřebné zkušenosti.

Článek je zařazen v: elektromobily , rychlonabíjecí stanice , Praha
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama