Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Potvrzeno. Díváte se na nové Mitsubishi EVO XI

Šuškanda se potvrdila. Mitsubishi se stává výrobcem hlavně SUV a jako takový už nebude vyvíjet další sedan Lancer EVO. Desítkou to skončilo. Následující nejrychlejší rallyový speciál bude SUV.
Vydáno: 06.10.2014
Mitsubishi XR-PHEV
Mitsubishi XR-PHEV Autor: Mitsubishi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na poli opravdu rychlých klasických aut bude od příštího roku trudno. Mitsubishi oznámilo, že Lancer EVO X je poslední svého druhu. Jeho nástupce, tedy v takové podobě, v jaké ho známe, dnes už nebude. Uvidíme, jestli vůbec přežije Lancer, ale název EVO se patrně přestěhuje i s celou technikou do segmentu SUV.

A jaké? Dokážete si představit ASX nebo Outlander jako závodní speciál? Asi moc ne. Potvrzení o ukončení EVO tak poodhalilo roušku jiného konceptu, který byl představený v Tokiu: XR-PHEV. V Mitsubishi o něm moc neříkali, jen chtěli, aby si lidé mysleli, že jde o designérský směr. Jenže po přiznání úniku značky do SUV světa je tohle jasné. XR by měl být novým nositelem výkonnostních prků, jako je aktivní diferenciál s pohonem všech kol S-AWC.

Je to podle vás ten správný směr pro Mitsubishi? Myslíte si, že je škoda, že desítkou klasické sedany Mitsubishi Lancer EVO končí?

 

Mitsubishi XR-PHEV Foto: Mitsubishi

Mitsubishi XR-PHEV. Foto: Mitsubishi

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama