Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Porsche testuje autonomní jízdu v servisu

Porsche testuje používání autonomní jízdy ve vlastní servisní dílně. Pracovníci servisu mohou díky nové technice ovládat jízdu vozidla k hydraulickému zvedáku prostřednictvím tabletu. Zkušební projekt je součástí spolupráce v rámci inovační platformy Startup Autobahn a poběží do poloviny roku 2019.
Vydáno: 22.02.2019
Porsche - autonomní jízda v servisu 3
Porsche - autonomní jízda v servisu 3 Autor: Porsche
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Společnost Porsche vytvořila prostory pro zkušební provoz ve vlastním areálu v Ludwigsburgu, a to ve spolupráci se startupem „Kopernikus Automotive“. Mladá společnost z Berlína se specializuje na techniku pro autonomní jízdu vozidel. Cílem společného projektu je zcela autonomní provoz vozidel z parkoviště k hydraulickému zvedáku a zpět. Zaměstnanci mohou prostřednictvím tabletu ovládat automatickou jízdu vozu tak, aby přijel do servisní dílny na požadované místo. Nová technologie slibuje mimo jiné časovou úsporu.

Projekt bude realizován během 100 dnů odborníky z oddělení vysoce automatizované a asistované jízdy a z oddělení techniky pro poprodejní služby ve spolupráci se společností Kopernikus Automotive.

Virtuální zkušební provoz

Zkušební areál včetně okolí servisu byl nejprve převeden do virtuálního zobrazení, které bylo využito k trénování umělé neuronové sítě. Ta absolvovala více než jeden milion virtuálních testovacích kilometrů a samostatně se učila na základě reálných rámcových dat. Následně bude uskutečněn zkušební provoz v reálných podmínkách. Technologie umělé inteligence zajistí vozidlu orientaci a také mu umožní samostatně rozpoznávat a lokalizovat objekty a naplánovat trasu. Rozsáhlá opatření, jako je omezení rychlosti jízdy na sedm kilometrů za hodinu nebo řidič sedící za volantem, zaručí bezpečnost při praktické realizaci zkušebního provozu.

Startup Autobahn

Porsche je od roku 2017 partnerem největší inovační platformy v Evropě, s názvem Startup Autobahn. Cílem je přivádět inovativní startupy z celého světa a jejich nápady do Stuttgartu. Za tím účelem se spojila řada společností, kromě Porsche mezi ně patří mimo jiné Daimler, Univerzita Stuttgart, Arena 2036, Hewlett Packard Enterprise, DXC Technology, ZF Friedrichshafen a BASF. Tyto společnosti spolupracují v rámci zastřešující platformy Startup Autobahn se startupy na konkrétních pilotních projektech s dobou trvání 100 dnů. Společnost Porsche se během uplynulých dvou let zúčastnila 50 projektů v rámci platformy Startup Autobahn. Přibližně třetina výsledků je využívána při vývoji pro sériovou výrobu.

Článek je zařazen v: Porsche , autonomní jízda , servis , vývoj
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama