Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Porsche stanovuje nová měřítka kvality

Porsche v nově otevřeném oddělení Inno-Space pro inovace v lipském výrobním závodě pracuje na řízení kvality budoucnosti.
Vydáno: 11.02.2018
Porsche rozšířená realita
Porsche rozšířená realita
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Již v únoru bude do zkušebního provozu zařazena první inovace - test vizuálního a hmatového dojmu s využitím rozšířené reality. Do konce roku má být tato metoda integrována do běžného výrobního procesu. Díky novému postupu je možné rychle a spolehlivě odhalit odchylky od požadovaného stupně dokonalosti. Tím se ušetří čas a výrazně se zvýší kvalita analýzy.

Porsche Inno-Space tvoří rozhraní mezi přítomností a budoucností řízení kvality

Úkolem tohoto oddělení je vyvíjet inovace v oblasti kvality práce, etablovat je a zavádět je do procesu sériové výroby. V novém oddělení lze simulovat vlastní prostředí IT výrobního závodu, které může být později řízeným způsobem napojeno na systém závodu s cílem zavést do výroby novinky z vývoje. Vlastní tým IT, úzce síťově propojený s řízením kvality, urychluje vývoj zcela nových technologií, aplikací a procesů. „V oddělení Inno-Space můžeme vyvíjet a testovat inovace zaměřené na vzdálenou budoucnost, aniž bychom narušovali procesy výrobního závodu,“ říká Albrecht Reimold, člen představenstva společnosti Porsche AG, zodpovědný za výrobu a logistiku. Zabezpečené prostředí je využíváno k testování inovací pro řízení kvality budoucnosti. Tým spolupracuje s vysokými školami a startupy. Společně s drážďanským startupem GTV (Gesellschaft für technische Visualistik) používá Porsche rozšířenou realitu (AR – Augmented Reality) jako technickou platformu pro kontrolu kvality.

Porsche - kontrola vizuálního a hmatového dojmu v rozšířené realitě
Porsche - kontrola vizuálního a hmatového dojmu v rozšířené realitě

Kontrola vizuálního a hmatového dojmu prostřednictvím rozšířené reality je ideálním příkladem vývoje a realizace nových inovací, jejichž zárodek vznikl v oddělení Inno-Space. Společnost GTV vyvinula společně s Fraunhoferovým institutem aplikaci pro tablet, která vizualizuje v rámci kontroly vizuálního a hmatového dojmu analyzované nedostatky v každé fázi výroby přímo nad příslušným dílem. Po načtení individuálních dat CAD vozidla a podržení kamery tabletu nad dílem lze například bezprostředně vizualizovat tvarové odchylky. Obraz CAD je přitom položen přes skutečný snímek. Závady, resp. odchylky jsou ihned patrné. V databázi jsou však uloženy také další parametry, jako například spáry. I u nich je na základě porovnání mezi reálným snímkem a daty CAD okamžitě rozpoznatelné, že průběh spár neodpovídá uložené ideální podobě. Další výhodou je možnost streamování kontrolního procesu v reálném čase jakémukoli partnerovi a na jakékoli místo. Zároveň jsou zjištěné závady uloženy do centrální databáze závodu, v níž jsou dostupné odkudkoli na světě. Díky síťově propojenému tabletu je možné například během krátké doby realizovat audity kvality s dodavateli prostřednictvím videokonference. Porsche tímto druhem inovací nepřetržitě rozvíjí řízení kvality, která je zásadní součástí identity značky a zákazníci ji očekávají.

Porsche v Inno-Space navrhuje a testuje průkopnické koncepty budoucnosti
Porsche v Inno-Space navrhuje a testuje průkopnické koncepty budoucnosti
Článek je zařazen v: Porsche , kvalita , Inno-Space , rozšířená realita , procesy , výroba , budoucnost
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama