Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Porsche spouští digitální službu pro nabíjení vozidel s elektrickým pohonem

Porsche uvádí na trh inovativní službu pro nabíjení externě nabíjitelných hybridních vozů a elektromobilů.
Vydáno: 18.06.2018
Porsche Charging Service 1
Porsche Charging Service 1 Autor: Porsche
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Se službou „Porsche Charging Service“ nabízí nyní výrobce sportovních vozů digitální platformu, která zahrnuje veškeré aspekty nabíjecího procesu. Služba vyhledává vhodné nabíjecí stanice a používá centrálně uložená data pro zajištění platebního procesu – napříč různými zeměmi a měnami. Různé přístupové údaje pro různé provozovatele jsou minulostí. Příslušná aplikace, nabízená bezplatně, a navigační systém Porsche nasměrují zákazníka k vybranému nabíjecímu stojanu.
V aplikaci jsou v reálném čase k dispozici informace o poloze a dostupnosti nabíjecích stanic, stejně jako o nákladech na nabíjení vozidla. Uživatel prokáže u nabíjecího stojanu svou identitu buď použitím kódu QR prostřednictvím aplikace, nebo „identifikační kartou Porsche“, kterou uživatel obdrží zdarma po registraci k využívání služby. Nabíjecí služba je v současnosti nabízena v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Dánsku, Nizozemí, Belgii a Finsku. Služba bude od konce roku 2018 postupně rozšiřována i do dalších zemí. V Německu stojí využívání služby Porsche Charging Service 2,50 EUR měsíčně. Uživatel navíc hradí poplatky za nabíjení, které závisí na provozovateli nabíjecí stanice a množství odebrané elektrické energie. Aplikace je k dispozici ke stažení pro všechna přenosná zařízení s operačními systémy iOS a Android. Službu mohou využívat v zásadě všichni řidiči vozidel s hybridním nebo elektrickým pohonem, nikoli jen vozidel Porsche.

Článek je zařazen v: Porsche , platforma , digitální , služby , nabíjení vozidel , Porsche Charging Service
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
7