Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Porsche spouští digitální službu pro nabíjení vozidel s elektrickým pohonem

Porsche uvádí na trh inovativní službu pro nabíjení externě nabíjitelných hybridních vozů a elektromobilů.
Vydáno: 18.06.2018
Porsche Charging Service 1

Se službou „Porsche Charging Service“ nabízí nyní výrobce sportovních vozů digitální platformu, která zahrnuje veškeré aspekty nabíjecího procesu. Služba vyhledává vhodné nabíjecí stanice a používá centrálně uložená data pro zajištění platebního procesu – napříč různými zeměmi a měnami. Různé přístupové údaje pro různé provozovatele jsou minulostí. Příslušná aplikace, nabízená bezplatně, a navigační systém Porsche nasměrují zákazníka k vybranému nabíjecímu stojanu.
V aplikaci jsou v reálném čase k dispozici informace o poloze a dostupnosti nabíjecích stanic, stejně jako o nákladech na nabíjení vozidla. Uživatel prokáže u nabíjecího stojanu svou identitu buď použitím kódu QR prostřednictvím aplikace, nebo „identifikační kartou Porsche“, kterou uživatel obdrží zdarma po registraci k využívání služby. Nabíjecí služba je v současnosti nabízena v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Dánsku, Nizozemí, Belgii a Finsku. Služba bude od konce roku 2018 postupně rozšiřována i do dalších zemí. V Německu stojí využívání služby Porsche Charging Service 2,50 EUR měsíčně. Uživatel navíc hradí poplatky za nabíjení, které závisí na provozovateli nabíjecí stanice a množství odebrané elektrické energie. Aplikace je k dispozici ke stažení pro všechna přenosná zařízení s operačními systémy iOS a Android. Službu mohou využívat v zásadě všichni řidiči vozidel s hybridním nebo elektrickým pohonem, nikoli jen vozidel Porsche.

Reklama
Článek je zařazen v: Porsche, platforma, digitální, služby, nabíjení vozidel, Porsche Charging Service
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama