Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Porsche spolupracuje s hvězdným fotografem

Umělecké záběry z boxů Porsche jsou tématem výstavy muzea „nederlands fotomuseum“ v Rotterdamu, která prezentuje díla německého fotografa Martina Schoellera.
Vydáno: 11.05.2018
Porsche fotografie Martina Schoellera
Porsche fotografie Martina Schoellera Autor: Porsche
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Součástí výstavy jsou mimo jiné Schoellerovy několikanásobně oceněné portréty šesti jezdců týmu Porsche LMP1, které vznikly v roce 2016 během šestihodinového závodu na Nürburgringu. Spolupráce s Martinem Schoellerem u příležitosti výstavy „Big Heads“ je startovním výstřelem pro dlouhodobě zaměřené partnerství mezi značkou Porsche a tímto hvězdným fotografem. V průběhu roku jsou plánovány další výstavy a připravuje se i nové fotografování. Schoeller je jedním z nejvýznamnějších současných portrétových fotografů.
Návštěvníkům výstavy v Rotterdamu je kromě nejlepších Schoellerových děl, vytvořených během více než dvou desetiletí, představován také výsledek neobvyklého fotografického projektu, který byl realizován v roce 2016. Během šestihodinového závodu na Nürburgringu portrétoval fotograf všech šest jezdců týmu Porsche LMP1. Mark Webber, Neel Jani, Brendon Hartley, Marc Lieb, Timo Bernhard a Romain Dumas se k fotografování dostavili bezprostředně po vystoupení z kokpitu závodního vozu Porsche 919 Hybrid do Schoellerova pojízdného fotografického studia, které bylo postaveno přímo vedle boxů týmu Porsche. Jezdci, ještě s přílbou a ochrannou kuklou, se posadili na stoličku za černým závěsem miniaturního studia. Až tam si sejmuli přílbu a pohlédli přímo do objektivu. Cílem fotografické akce bylo zachycení nepředstíraného okamžiku. Schoellerovy portréty bezprostředně ukazují ve tvářích jezdců stopy, které do nich vyrylo závodní vypětí, extrémní soustředění a adrenalin. I pro Schoellera byl tento projekt premiérou. Poprvé fotografoval sportovce během jejich sportovního výkonu, kdy lze z jejich tváří přímo vyčíst emoce, jako je vypětí nebo úleva, radost nebo frustrace.
Magazín značky Porsche, Christophorus, zveřejnil ve svém 378. vydání všech šest portrétů a navíc ocenil umělecké dílo Martina Schoellera tím, že byl poprvé ve své více než 65leté historii vytištěn s šesti různými obálkami. Za to bylo toto vydání magazínu Christophorus několikanásobně oceněno.

Článek je zařazen v: Porsche , fotografie , výstava , Martin Schoeller , portréty
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama