Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Porsche rozšiřuje řadu Cayenne o Coupé

Třetí generace SUV modelové řady Porsche Cayenne se rozrostla o sportovnější provedení – Cayenne Coupé.
Vydáno: 22.03.2019
Porsche Cayenne Coupé 1
Porsche Cayenne Coupé 1 Autor: Porsche
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Cayenne Coupé - ostře zkosená linie střechy

Dynamičtější proporce ve spojení se speciálními prvky designu propůjčují novému Cayenne Coupé elegantní vzhled. Díky výrazně zkosenější křivce střechy klesající směrem k zádi působí Cayenne Coupé ještě dynamičtěji. Výsledný efekt stvrzuje střešní spoiler, který zdůrazňuje markantní siluetu Coupé. Čelní sklo a přední A-sloupek jsou méně zakřiveny než u Cayenne díky hraně střechy snížené cca o 20 mm. Po přepracování zadních dveří a blatníků se vůz v oblasti podběhů rozšířil o 18 mm. Tabulka zadní registrační značky je začleněna do nárazníku, což vůz opticky snižuje. Současné Cayenne Turbo s adaptivním střešním spoilerem bylo prvním modelem SUV, který tento prvek aktivní aerodynamiky použil. Nové Cayenne Coupé přebírá štafetu a běží dále. U všech provedení Cayenne Coupé se střešní spoiler kombinuje s novým adaptivním zadním spoilerem jako součást technologie PAA (Porsche Active Aerodynamics). Spoiler – hladce začleněný do siluety tohoto modelu – se při rychlostech nad 90 km/h vysouvá o 135 mm, čímž zvyšuje dosedací tlak zadní nápravy, zatímco díky technologii PAA se zároveň snižuje spotřeba.

Velké panoramatické střešní okno

Cayenne Coupé se standardně nabízí s panoramatickým skleněným střešním oknem (bez možnosti otevírání) o velikosti 2,16 m2. Prosklená plocha 0,92 m2 zprostředkuje všem cestujícím pocit vzdušnosti, zatímco integrovaná clona chrání před nepříjemnými slunečními paprsky nebo chladem. Na přání se pro Coupé nabízí i profilovaná střecha z karbonových vláken. Středový spoj dodává střeše charakteristický vzhled sportovního vozu, připomínající model Porsche 911 GT3 RS. Střecha z karbonových vláken je k dispozici v rámci jednoho ze tří odlehčených sportovních paketů. Součástí těchto paketů jsou rovněž prvky Sport Design a nová odlehčená kola GT Design o velikosti 22", středové panely sedadel s klasickým čalouněním kostkovanou látkou, resp. akcenty z karbonu a materiálu Alcantara po celém interiéru. Paket pro Cayenne Turbo Coupé rovněž zahrnuje sportovní výfukovou soustavu.

Čtyři sportovní sedadla

Cayenne Coupé standardně poskytuje místo až pro čtveřici cestujících. Nová sportovní sedadla vpředu s nastavováním v osmi směrech a integrovanými hlavovými opěrkami nabízejí pohodlí a optimální boční oporu. Vzadu pak Coupé standardně používá dvojici samostatných sedadel. Bez příplatku lze však zvolit variantu komfortních zadních sedadel – prvek známý z modelu Cayenne. Cestující na zadních sedadlech jsou usazeni o 30 mm níže než v případě Cayenne, což přináší dostatek místa pro hlavu i přes sportovní sníženou siluetu tohoto vozidla. Zavazadelník má objem 625 litrů, který se po sklopení zadních sedadel zvětší na 1 540 litrů (Cayenne Turbo Coupé: 600, resp. 1 510 litrů).

Přeplňované motory o výkonu 340 nebo 550 koní

Provedení Coupé využívá všech technických vymožeností třetí generace modelu Cayenne. Tedy výkonné pohonné jednotky, pokrokové podvozkové systémy, koncepci digitálních displejů i ovládání a široké možnosti konektivity.

V rámci uvedení na trh jsou k dispozici dvě výkonná hnací ústrojí. Cayenne Coupé s přeplňovaným šestiválcem o zdvihovém objemu tři litry nabídne 250 kW (340 k) a nejvyšší točivý moment 450 N.m. S paketem Sport Chrono pro sériově vyráběná vozidla pak vůz standardně akceleruje na 100 km/h za 6,0 sekundy; v případě odlehčených sportovních paketů (výbava na přání) činí hodnota zrychlení 5,9 sekundy. Nejvyšší rychlost vozidla je 243 km/h. Na vrcholu nabídky stojí Cayenne Turbo Coupé se čtyřlitrovým agregátem V8 a dvojitým přeplňováním, maximálním výkonem 404 kW (550 k) a nejvyšším točivým momentem 770 N.m. Varianta Cayenne Turbo Coupé akceleruje z místa na 100 km/h za 3,9 sekundy a rozjede se až na 286 km/h.

Široká nabídka prvků výbavy

Nové Porsche Cayenne Coupé se objeví u prodejců koncem letošního května. Ceny v Německu začínají na 83 711 euro v případě Cayenne Coupé, resp. 146 662 euro za Cayenne Turbo Coupé – v obou případech včetně DPH a výbavy určené pro daný trh. Ze širokého seznamu standardní výbavy jmenujme posilovač s variabilním převodem řízení podle rychlosti jízdy, 20" litá kola, parkovací asistent vpředu i vzadu včetně zadní parkovací kamery, systém aktivně řízeného odpružení PASM (Porsche Active Suspension Management) a paket Sport Chrono Package.

Článek je zařazen v: Porsche , Porsche Cayenne , Porsche Cayenne Coupé , Porsche Cayenne Turbo Coupé , karoserie coupé
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama