Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Porsche chystá rozsáhlé investice do elektrické mobility

Automobilka Porsche investuje do roku 2022 více než šest miliard eur do elektrické mobility v podobě hybridních vozidel s možností vnějšího nabíjení i čistě elektricky poháněných vozů.
Vydáno: 06.02.2018
Porsche Mission E
Porsche Mission E Autor: Porsche
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Výrazně rozšířené budoucí plány nyní zahrnují tři miliardy eur na věcné investice a více než tři miliardy eur na vývoj. Z třímiliardového zvýšení výdajů bude 500 milionů eur určeno na vývoj variant a derivátů modelu Mission E, jedna miliarda eur na elektrifikaci a hybridizaci stávající produktové palety, několik stovek milionů na rozšíření výrobních závodů a 700 milionů eur na nové technologie, nabíjecí infrastrukturu a chytrou mobilitu.

Porsche rozšiřuje stávající závod

V Zuffenhausenu probíhá v současnosti výstavba nové lakovny a montážní haly. Staví se také dopravní most pro přepravu lakovaných karoserií a poháněcího ústrojí do haly finální montáže. Stávající motorárna je rozšiřována pro výrobu elektrických poháněcích jednotek, rozšíření čeká také karosárnu. Další investice směřují do Vývojového centra Weissach. Díky projektu Mission E vznikne 1 200 nových pracovních míst.

Porsche Mission E jezdí čistě na elektřinu

Čistě elektricky poháněný sportovní vůz Mission E s nejvyšším výkonem poháněcího ústrojí 600 k zrychlí z 0 na 100 km/h za méně než 3,5 sekundy. Maximálního zrychlení a brzdění bude schopen dosahovat opakovaně, bez ztráty výkonu. Dojezd činí 500 kilometrů v kombinovaném cyklu EU. Nabíjení bude trvat velmi krátkou dobu. Díky systémovému napětí 800 V pojmou akumulátory během 15 minut dostatek elektrické energie pro 400 kilometrů jízdy.

Porsche se podílí i na výstavbě infrastruktury

Porsche zastupuje společně s Audi koncern Volkswagen ve společnosti Ionity, společném podniku se společnostmi BMW Group, Daimler AG a Ford Motor Company. Jeho cílem je vybudovat a provozovat 400 výkonných rychlonabíjecích stanic podél hlavních evropských dopravních tepen do roku 2020. Výstavba byla zahájena již v roce 2017. Také prodejní síť Porsche bude plošně vybavena rychlonabíjecími stanicemi nad rámec projektu Ionity.

Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid
Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid
Porsche

Hybridní modely Porsche s možností vnějšího nabíjení slaví úspěchy

V nové modelové řadě Panamera je nabízena třetí generace hybridního pohonu Porsche s možností vnějšího nabíjení, a to ve dvou variantách. Dojezd v režimu čistě elektrického pohonu činí až 50 kilometrů. Panamera Turbo S E-Hybrid poskytuje jako vrcholná verze modelové řady kombinaci mimořádných výkonů a hospodárnosti. Čtyřlitrový motor V8 a elektromotor dosahují celkového nejvyššího výkonu 680 k. Tento model je nejsportovnějším vozem v luxusním segmentu – nikoli navzdory hybridnímu pohonu, ale díky němu.

Článek je zařazen v: Porsche , hybridní vozidla , elektromobily , Mission E , vývoj , investice , Panamera hybrid
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama