Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Podmol nakonec Taxis přeskočí

Když v dubnu ohlásil nejlepší český freestyle motokrosař Libor Podmol další ze svých bláznivých kousků – že jako první člověk přeskočí saltem na motorce Taxisův příkop - ani on sám nemohl předpokládat, jaký všechno během příprav nabere směr.
Vydáno: 10.05.2019
Libor Podmol přeskočil rodinný dům
Libor Podmol přeskočil rodinný dům Autor: Jiří Šimeček
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Při posledním závodě světového šampionátu v Mnichově si Libor Podmol totiž přivodil nejtěžší zranění své kariéry, a tak bylo jasné, že svůj ohlášený kousek nad Taxisem nebude moci 11. května v Pardubicích uskutečnit. V Mnichově po nepovedeném náročném triku spadl na zem a zlomil si na několika místech obě nohy.

Přes Taxis se na motorce skákat bude; a dokonce skočí Podmol

Zraněný Libor to sice nebude, ale nahradí ho jeho mladší bratr Filip. „Chci touto akcí mého bráchu podpořit. V nemocnici bude překonávat následky svého zranění, já se zase pokusím překonat nejproslulejší dostihovou překážku. Myslím, že když se vše povede, tak mu to udělá radost. Stejně jako podpora od fanoušků,“ prohlásil Filip Podmol. Talentovaný freestyle motokrosař Filip Podmol se nešťastného závodu v Michově také účastnil, jen se nedostal do finálové jízdy. „Stál jsem přímo v tunelu, odkud jezdci vyjíždějí na odrazové rampy. Hned, jak Libor vylétl do vzduchu, věděl jsem, že je to blbě. A začal k němu sprintovat. Po celou dobu jsem byl s ním, doktorům jsem pomáhal sundávat boty,“ popisoval těžké momenty Filip Podmol, který se pravidelně účastní závodů MS.

Oba bratry spojuje touha překonávat netradiční výzvy. V minulém roce Libor Podmol jako první Evropan přeskočil na motorce rodinný dům. Letos ho mělo čekat překonání vyhlášeného Taxisova příkopu, který je velkou hrozbou v tradiční Velké pardubické. O další historický moment se tedy postará Filip Podmol. „Mám tyhle akce rád. Zároveň chci veřejnosti ukázat, jak náročný freestyle motokros je. Riskujeme zranění a život při každém triku, na to by se nemělo zapomínat,“ prohlásil Filip Podmol, který na pardubickém závodišti plánuje divákům ukázat nejtěžší triky a salta na motorce.

Libor Podmol přeskočil dům
Libor Podmol přeskočil dům
Článek je zařazen v: Podmol , Libor Podmol , Filip Podmol , freestyle motokros , Taxisův příkop , salto na motorce
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama