Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Plug-in hybrid pro BMW i8 je motorem roku

Plug-in hybridní poháněcí soustava BMW i8 vyhrála v anketě Mezinárodní motor roku (International Engine of the Year) ve své kategorii pro motory s objemem 1,4 až 1,8 l.
Vydáno: 11.06.2018
BMW i8 poháněcí ústrojí
BMW i8 poháněcí ústrojí Autor: BMW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Takto řešený pohon modelu i8 se poprvé představil v roce 2014. První rok svého působení na trhu získal titul Nejlepší nový motor a také celkové prvenství. V letošním ročníku je tento úspěch pro plug-in hybridní jednotku BMW v anketě Mezinárodní motor roku již čtvrtým po sobě, kdy zvítězil v jedné nebo více kategoriích.

Nedávno modernizované BMW i8 spojuje výkony sportovního vozu se spotřebou paliva, jaká je běžná u malých automobilů. Tříválcový zážehový motor v BMW i8 poskytuje výkon 170 kW/231 k a pohání zadní kola. Elektromotor, jehož výkon vzrostl na 105 kW/143 k, čerpá energii z vysokonapěťového akumulátoru (který lze dobíjet z běžné domácí zásuvky) a vygenerovanou energii posílá na přední nápravu. Pro tento model specifický plug-in hybridní systém byl vyvinut a vyroben společností BMW Group a umožňuje jízdu čistě na elektrický pohon, nově až do vzdálenosti 55 kilometrů v testovacím cyklu EU. Kombinace elektrického motoru na přední nápravě a spalovacího motoru vzadu tvoří pohon všech kol, což zvyšuje stabilitu vozu za všech jízdních situací. Výhody tohoto pohonu lze nejlépe zužitkovat při razantní akceleraci nebo dynamických výjezdech ze zatáček. BMW i8 potřebuje ke sprintu z 0 na 100 km/h pouze 4,4 sekundy. Přesto kombinovaná spotřeba paliva BMW i8 Roadster podle údajů výrobce z testovacího cyklu EU pro plug-in hybrid vozidla činí 2,0 litru plus 14,5 kWh elektrické energie na 100 kilometrů. Emise CO2 odpovídají 46 gramům na kilometr. Hodnoty pro BMW i8 Coupé jsou 1,8 litru na 100 kilometrů a 14,0 kWh elektrické energie, což znamená emise CO2 dosahující 42 gramů na kilometr.

Tento rok je 20. ročníkem ankety Mezinárodní motoru roku. V průběhu těchto let získaly motory vyvinuté pro automobily BMW Group celkově 69 prvenství ve svých kategoriích a celkových vítězství. Nezávislá porota odborníků volí ty nejlepší pohonné jednotky v nejrůznějších kategoriích. Letos byla porota složena ze 70 automobilových novinářů z 31 zemí.

Článek je zařazen v: BMW , BMW i8 , hybridní pohon , plug-in hybrid , motor roku , ocenění
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama