Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Oslava 70 let sportovních vozů Porsche proběhla i v Goodwoodu

Automobilka Porsche se stala jednou z hvězd letošního Festivalu rychlosti v Goodwoodu.
Vydáno: 19.07.2018
Porsche_Goodwood Festival of Speed 2018 - 70 let Porsche
Porsche_Goodwood Festival of Speed 2018 - 70 let Porsche Autor: Porsche
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Oslava 70. výročí výroby prvního vozu Porsche proběhla v Goodwoodu s hvězdným obsazením za přítomnosti mnoha silničních a závodních vozů Porsche ze všech sedmi desetiletí. Exkluzivní automobily bylo možné obdivovat nejen v rámci statické expozice, ale také při ukázkových jízdách na trati slavného goodwoodského závodu do vrchu. Za volanty vozů většinou usedaly významné osobnosti z dřívějšího i současného působení značky Porsche v motoristickém sportu.

Muzeum Porsche sestavilo pro goodwoodské oslavy kolekci sedmi ikon ze své stuttgartské sbírky, která zvala návštěvníky k vizuální cestě evolucí sportovního vozu. Do čela konvoje v Goodwoodu postavilo muzeum Porsche 356 „č. 1“ Roadster, které obdrželo všeobecné schválení k provozu 8. června 1948. Jako historicky první sportovní vůz Porsche zaujímá tento automobil výjimečné postavení v historii společnosti. Majitelé i fanoušci se tak seznámili s prapůvodem DNA vozů Porsche: Již první vůz Porsche měl totiž motor „boxer“, uložený uprostřed, dvoumístný interiér a lehkou konstrukci, která zaručovala nejvyšší možné provozní výkony a hospodárnost. Tento pozoruhodný automobil pak byl při každodenních jízdách na goodwoodský pohorek následován dalšími skvělými reprezentanty úspěšné historie sportovních vozů Porsche.

Článek je zařazen v: Porsche , Porsche 70 let , oslavy , Goodwood , Festival rychlosti
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama