Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Opel oslaví 120 let výroby automobilů a zahájí období elektrifikace

Rok 2019 bude pro Opel významným momentem. Automobilka v tomto roce nejenom oslaví 120 let výroby automobilů, ale akceleruje i elektrifikaci svého modelového portfolia.
Vydáno: 10.12.2018
Opel System Lutzmann 1899
Opel System Lutzmann 1899 Autor: OPEL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Už v prvním pololetí roku 2019 se otevřou objednávkové knihy prvních dvou elektrifikovaných modelů, a to plně elektrické Corsy nové generace a kompaktního SUV modelu Grandland X s plug-in hybridním pohonem

Velkým impulzem budoucího roku bude uvedení Corsy nové generace. Ta se veřejnosti poprvé představila v roce 1982 a v příštím roce vyjede ve své úplně nové generační podobě a nabídka bude obsahovat i ryze elektrickou verzi.

Plug-in hybrid Grandland X bude Opel vyrábět ve svém závodě v německém Eisenachu. Hybridní pohon vozu bude disponovat výkonem až 221 kW / 300 k a bude propojený se systémem přenosu výkonu na všechna kola e-All Wheel Drive.

Také model Vivaro se v příštím roce objeví v nové generační podobě – a také tato řada nabídne od roku 2020 elektrickou verzi. A stranou elektrifikace nezůstane ani subkompaktní SUV Mokka X, která se začne vyrábět v roce 2020.

Opel vyrábí auta již 120 let

Opel v roce 2019 oslaví 120 let od výroby prvního automobilu. Tento příběh o úspěchu začal v roce 1899 ruční výrobou 65 kusové série vozů Opel „Patentmotorwagen System Lutzmann“. Do dnešních dnů z bran továren automobilky Opel vyjelo už více než 70 milionů vozů. Během 120 let výroby automobilů se veřejnosti představila spousta tak výrazných modelů značky Opel, že se z nich staly doslova ikony automobilové historie. Stačí připomenout jména jako „Laubfrosch“ (Rosnička), „Admiral“, „Kadett“, „Rekord“, „Manta“ nebo „GT“. Zároveň Opel přinesl běžným zákazníkům celou řadu inovativních technologií. Opel Olympia se v roce 1935 stal prvním velkosériově vyráběným německým automobilem se samonosnou ocelovou karoserií, v roce 1989 byly zavedeny do standardní výbavy zážehových motorů řízené katalyzátory, v roce 1995 měly všechny vozy Opel velkoobjemové airbagy, Astra nové generace vyjela v roce 2015 jako první představitel kompaktního segmentu s IntelliLux LED Matrix světlomety…

Opel modelová edice 120 let
Opel modelová edice 120 let
OPEL

Opel samozřejmě oslaví výročí 120 let výroby automobilů společně se svými zákazníky, a proto uvede speciální modelovou edicí „120 let“. Tyto verze se zanedlouho objeví pro většinu modelových řad.

Článek je zařazen v: Opel , výročí , 120 let , výroba automobilů , elektrifikace
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama