Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Opel Grandland X dostane nový zážehový motor

Od vstupu na evropský trh v létě roku 2017 dokázal Opel svým zákazníkům prodat už více než 140 000 SUV modelů Grandland X. Nyní se pod kapotou objeví dosud nejvýkonnější agregát - zážehový motor 1.6 Turbo o výkonu 133 kW / 180 k.
Vydáno: 06.02.2019
Opel Grandland X
Opel Grandland X Autor: OPEL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tento nový agregát je propojený s osmistupňovou automatickou převodovkou. Podle údajů výrobce je jeho spotřeba ve městě 7,1-7,2 l/100 km, mimo město 4,9-5,0 l/100 km a kombinovaná 5,7-5,8 l/100 km. Celohliníkový čtyřválec s dvojicí vačkových hřídelí v hlavě válců a čtyřventilovou technikou má přímé vstřikování benzinu a je přeplňovaný turbodmychadlem. Svého nejvyššího točivého momentu 250 N.m dosahuje při otáčkách 1 750 1/min. Živý agregát udělí modelu Grandland X maximální rychlost 222 km/h, z 0 na 100 km/h vůz zrychlí za 8,0 sekund.

Díky nejmodernějšímu systému čistění výfukových plynů s filtrem pevných častíc GPF (Gasoline Particulate Filter) má motor nízké emise. K příznivé spotřebě paliva a vysoké účinnosti přispívá i systém variabilního časování ventilů.

Grandland X je u Opelu vrcholným SUV modelem  

Grandland X představuje vrchol rodiny SUV modelů “X” značky Opel, do které patří i menší modely Crossland X a Mokka X. Grandland X současně spouští elektrifikaci modelového programu značky Opel. Objednávky na plug-in hybrid Grandland X PHEV začnou prodejci značky přijímat už v polovině tohoto roku. Opel do konce roku 2020 uvede na trh celkem 8 nových nebo zásadně modernizovaných modelů.

Článek je zařazen v: Opel , Opel Grandland X , SUV , nový motor , zážehový motor , nejvýkonnější motor
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama