Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Okruhový pohár Octavia Cup zveřejnil kalendář závodů pro sezonu 2018

Český okruhový pohár Octavia Cup nabídne v roce 2018 celkem sedm závodních víkendů v pěti evropských zemích. Octavia Cup zahájí sezonu poslední dubnový víkend na autodromu v Mostě po boku prestižní série ADAC GT, která zde bude mít svou českou premiéru.
Vydáno: 12.01.2018
Octavia Cup 2018
Octavia Cup 2018 Autor: Octavia Cup
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Po úvodním závodu v Mostě budou následovat rakouský Red Bull Ring (18.–20. květen) a Tor Poznań v Polsku (15.–17. červen), obojí po boku FIA CEZ, německý Lausitzring (13.–14. července) spolu s P9 Challenge, Slovakiaring (17.–19. srpna) s FIA CEZ, poté opět mostecký autodrom při FIA Truck Prix (31. srpna – 2. září). Sezonu zakončí Octavia Cup na německém Nürburgringu po boku ADAC Westfalen Trophy (12.–14. října).

V druhé polovině roku 2017 proběhla důkladná změna technické koncepce vozu pod taktovkou německé firmy LMS Engineering. Pro novou sezonu bude mít celá flotila nové převodovky, které vycházejí z pohárového Seatu Leon MK2. Práce na změně konceptu auta v hodnotě mnoha milionů korun a všechny technické úpravy financoval promotér závodů.

„Musím potvrdit, že se s převodovkami pracuje nyní skvěle, a to nejen díky lepšímu zpřevodování, ale hlavně díky rychlejší odezvě, která se blíží rychlosti sekvenčních převodovek. Další důležitou novinkou je nová mapa motoru. Tlak turba je přenesen do vyšších otáček, takže z výjezdů auto nečelí nadměrnému výkonu a jezdec tak nemusí zápasit s nedotáčivostí při trakci,“ komentuje technické úpravy testovací jezdec Octavia Cupu a loňský vítěz série ETCC Petr Fulín. „Octavia Cup nyní nabízí pohárové auto, které bude pro jezdce čitelné a zábavné. Pozitivně hodnotím také nové uspořádání vnitřní ergonomie. Každý by se měl v autě cítit komfortně, a to bez ohledu na postavu,“ dodal.

Článek je zařazen v: Octavia Cup , sezona 2018 , kalendář
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama