Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Zprávy

Okruhový pohár Octavia Cup zveřejnil kalendář závodů pro sezonu 2018

Český okruhový pohár Octavia Cup nabídne v roce 2018 celkem sedm závodních víkendů v pěti evropských zemích. Octavia Cup zahájí sezonu poslední dubnový víkend na autodromu v Mostě po boku prestižní série ADAC GT, která zde bude mít svou českou premiéru.
Vydáno: 12.01.2018
Octavia Cup 2018

Po úvodním závodu v Mostě budou následovat rakouský Red Bull Ring (18.–20. květen) a Tor Poznań v Polsku (15.–17. červen), obojí po boku FIA CEZ, německý Lausitzring (13.–14. července) spolu s P9 Challenge, Slovakiaring (17.–19. srpna) s FIA CEZ, poté opět mostecký autodrom při FIA Truck Prix (31. srpna – 2. září). Sezonu zakončí Octavia Cup na německém Nürburgringu po boku ADAC Westfalen Trophy (12.–14. října).

V druhé polovině roku 2017 proběhla důkladná změna technické koncepce vozu pod taktovkou německé firmy LMS Engineering. Pro novou sezonu bude mít celá flotila nové převodovky, které vycházejí z pohárového Seatu Leon MK2. Práce na změně konceptu auta v hodnotě mnoha milionů korun a všechny technické úpravy financoval promotér závodů.

„Musím potvrdit, že se s převodovkami pracuje nyní skvěle, a to nejen díky lepšímu zpřevodování, ale hlavně díky rychlejší odezvě, která se blíží rychlosti sekvenčních převodovek. Další důležitou novinkou je nová mapa motoru. Tlak turba je přenesen do vyšších otáček, takže z výjezdů auto nečelí nadměrnému výkonu a jezdec tak nemusí zápasit s nedotáčivostí při trakci,“ komentuje technické úpravy testovací jezdec Octavia Cupu a loňský vítěz série ETCC Petr Fulín. „Octavia Cup nyní nabízí pohárové auto, které bude pro jezdce čitelné a zábavné. Pozitivně hodnotím také nové uspořádání vnitřní ergonomie. Každý by se měl v autě cítit komfortně, a to bez ohledu na postavu,“ dodal.

Reklama
Článek je zařazen v: Octavia Cup, sezona 2018, kalendář
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama