Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nový vznětový motor 3.0 Power Stroke se pro pick-up Ford F-150 vyrábí v Evropě

Až se v průběhu letošního roku začne v USA prodávat pick-up Ford F-150 s novým vznětovým motorem 3.0 Power Stroke, bude mít nejvyšší točivý moment, nejvyšší povolenou hmotnost přívěsu a nejvyšší užitečné zatížení ve své kategorii. Výrobu nového agregátu zajišťuje Ford of Europe.
Vydáno: 14.01.2018
Ford F-150
Ford F-150 Autor: FORD
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Historicky první vznětový motor pro F-150 dosahuje v severoamerické specifikaci výkonu 186 kW (253 k) a točivého momentu 596 N.m. Vyrábí ho motorárna Fordu v britském Dagenhamu.  Ford F-150 3.0 Power Stroke utáhne přívěs o hmotnosti až 5 171 kg a má užitečné zatížení 916 kg.

Dagenham je celosvětově největší továrnou Fordu na vznětové motory. Zaměstnává 3 000 lidí a loni vyprodukovala 800 000 motorů pro evropské i mimoevropské trhy.

Ford Dagenham
Ford Dagenham
FORD

Nová jednotka 3.0 Power Stroke má blok válců z vermikulární litiny a kovanou ocelovou klikovou hřídel. Disponuje také turbodmychadlem s proměnnou geometrií lopatek, které přispívá k lepší odezvě na plyn. Vysokotlaké přímé vstřikování common-rail pracující s tlakem 2 000 barů zajišťuje hladký chod motoru a menší emise. Agregát má dále dva palivové filtry, hliníkovou olejovou vanu a dvoustupňové olejové čerpadlo. Ventilátor chladiče poháněný mechanicky od motoru přináší oproti elektrickým ventilátorům lepší chladicí výkon za vysokých teplot v extrémních nadmořských výškách.

Ke snížení spotřeby i emisí přispívá vedle motoru rovněž speciálně kalibrovaná desetistupňová samočinná převodovka SelectShift a systém Auto Start-Stop.

Ford F-150
Ford F-150
FORD

Jen v roce 2017 prodal Ford v USA 896 764 pick-upů řady F, což představuje meziroční nárůst o 9,3 % a zároveň nejlepší výsledek od roku 2005. Vozy „F-series“ jsou už 41 let nejprodávanější řadou pick-upů na americkém trhu.

Článek je zařazen v: Ford , pick-up , F-150 , nový motor , diesel , výroba , Evropa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama