Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nový Opel Corsa bude štíhlejší

Šestá generace modelu Opel Corsa bude mít zcela novou konstrukci karoserie. Její hmotnost se dostane pod 1 000 kg. Corsa nové generace bude mít premiéru ještě před koncem tohoto roku.
Vydáno: 16.04.2019
Opel Corsa
Opel Corsa Autor: OPEL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bez ohledu na to, zda bude poháněna zážehovým, vznětovým nebo elektrickým motorem, bude nová Corsa profitovat z nižší hmotnosti. Jízdní dynamika se zlepší, spotřeba paliva klesne. Hmotnost nejlehčí verze Corsy nové generace klesla pod magickou hranici 1 000 kilogramů – hmotnost (bez řidiče) pětidveřové verze činí jen 980 kg. Oproti předchozí generaci je nová verze o 108 kg lehčí. To představuje úsporu hmotnosti asi 10 procent, i když nový model má obdobnou délku 4,06 m. Tak velká redukce hmotnosti při zachování rozměrů představuje významný úspěch.

Opel Corsa je favoritem milionů zákazníků už od premiéry první generace v roce1982. Od té doby sjelo z výrobních pásů továren v Zaragoze (Španělsko) a Eisenach (Německo) přes 13,6 milionů modelů Opel Corsa pěti generací. Opel nyní připravuje výrobu šesté generace, která bude k objednání už během léta.

Opel Corsa nová generace
Opel Corsa nová generace
OPEL

Corsa nové generace

Promyšlená lehká stavba vozu se začíná rodit už na počítačích konstruktérů. Cílené využití ocelí různé kvality a inovativní metody spojování dílů přinesly velkou redukci hmotnosti. V konstrukci nové Corsy našly hojné zastoupení díly z vysoce pevných a ultra pevných ocelí.

Oproti předchozí generaci je karoserie o celých 40 kg lehčí. Corsa nové generace je postavena na multienergetické platformě pro malé a kompaktní automobily, která umožňuje zástavbu různých druhů pohonu. Zákazníci si budou moci vybrat spalovací motory (zážehové a vznětové) i plně elektrickou verzi. K nízké celkové hmotnosti přispívají také lehké celohliníkové motory a hmotnostně optimalizované nápravy. Kompaktní tříválcové zážehové agregáty jsou přibližně o 15 kg lehčí než obdobně výkonné čtyřválcové motory předchozí generace. Netradičním prvkem v segmentu malých automobilů je hliníková kapota motoru, která je větší a přesto o 2,4 kg lehčí než kapota z ocelového plechu aktuální Corsy. Až dosud byla jediným modelem značky Opel s hliníkovou kapotou motoru vlajková loď Insignia.

Dietou prošla i sedadla

Konstruktéři automobilky Opel podrobili redukční dietě i sedadla. Nově optimalizovaná struktura sedadel přispěla k úspoře hmotnosti 10 kg – z čehož 5,5 kg připadá na přední sedadla a 4,5 kg na zadní sedadlo. Konstruktéři automobilky použili také nové lehčí izolační materiály. Všechna tato konstrukční opatření přispěla k výrazné redukci hmotnosti, která v kombinaci s optimalizovanou aerodynamikou a efektivními motory přinese výraznou redukci spotřeby paliva a emisí CO2.

Článek je zařazen v: Opel , Opel Corsa , Nová generace , hmotnost vozidla , redukce hmotnosti , konstrukce vozidla
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama