Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nový ekosystém mobility a koncepční vozidlo od Toyoty

Toyota představila novou obchodní alianci pro služby mobility a koncepční vozidlo e-Palette Concept navržené na základě požadavků budoucí vícerežimové přepravy a komerčních aplikací.
Vydáno: 22.01.2018
Toyota e-Palette Concept
Toyota e-Palette Concept Autor: Toyota
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nová obchodní koalice e-Palette Alliance, představená na veletrhu CES, posune platformu mobility (MSPF) automobilky Toyota k vývoji propojené mobility a flexibilních jednoúčelových vozidel. Nová koalice přispěje k vytvoření rozsáhlého ekosystému hardwarové a softwarové podpory, která nejrůznějším společnostem umožňuje využívat vyspělé technologie mobility pro zlepšení zákaznických služeb. Mezi partnery patří Amazon, DiDi, Mazda, Pizza Hut a Uber, kteří budou spolupracovat na návrhu vozidel, aplikačních řešení a činnostech ověřování aut.

V nejbližší době se koalice zaměří na další vývoj nového vozidla e-Palette Concept Vehicle. Jde o plně autonomní elektromobil nové generace s bateriovým pohonem (BEV), navržený s ohledem na rozšiřitelnost a přizpůsobitelnost pro nejrůznější komerční projekty MaaS (Mobility as a Service, tedy Mobilita jako služba). e-Palette Concept disponuje otevřeným řídicím rozhraním a sadou softwarových nástrojů, díky nimž si partnerské společnosti mohou nainstalovat svůj vlastní systém autonomního řízení a technologii pro správu vozidla. Navíc bezpečnost zajišťuje technologie Guardian (Ochránce) od Toyoty.

Toyota e-Palette Concept
Toyota e-Palette Concept
Toyota

Díky otevřenému uspořádání interiéru je možné vozidlo vybavit různými speciálními interiéry ve shodě s požadavky uživatele, např. pro účely doručování balíčků, spolujízdy nebo e-shopů na kolech. Flexibilní návrh uvedeného konceptu zároveň umožňuje optimalizovat způsoby využití, kdy e-Pallete Concept může plnit hned několik odlišných obchodních potřeb a hladce přecházet z jedné aplikace na jinou. Toyota plánuje, že e-Palette Concept bude k dispozici ve třech různých rozměrech, což umožní nejen využití k plnění konkrétních potřeb, ale i přípravu řešení mobility na bázi správné velikosti a místa.

Toyota plánuje, že počátkem 20. let zahájí provozní testování vozidla e-Palette Concept v různých regionech, včetně Spojených států. Automobilka rovněž doufá, že přispěje k úspěšné organizaci Olympijských a Paralympijských her Tokio 2020, kde poskytne řešení mobility jako e-Palette i další pokrokové produkty v oblasti mobility.

Článek je zařazen v: Toyota , koncept , mobilita , budoucnost , e-Palette Alliance
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama