Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nové Polo R Supercar pro rallycross

Nové Polo R Supercar pochází z dílen oddělení Volkswagen Motorsport. Automobil s pohonem všech kol a výkonem 570 k pro mistrovství světa FIA v rallycrossu (WRX) se prezentuje – po zisku mistrovského titulu Johana Kristoffersona v roce 2017 – v nové podobě.
Vydáno: 22.03.2018
Volkswagen Polo R Supercar
Volkswagen Polo R Supercar Autor: Foto: Volkswagen
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kromě optimalizované aerodynamiky čelní partie se nové Polo R Supercar postaví na start s vylepšeními v oblasti zadního spoileru. V roce 2018 bude partnerem týmu PSRX Volkswagen Švédsko subjekt Volkswagen R, vývojové centrum pro nejvýkonnější a nejsportovnější sériově vyráběné modely Volkswagen, které zároveň zintenzivní spolupráci s oddělením Volkswagen Motorsport.

Polo R Supercar se na první pohled odlišuje od svého předchůdce vnějšími panely karoserie. Nejdůležitější změny oproti verzi z loňského roku jsou v oblasti čelní partie. Zejména v rallycrossových závodech citlivá oblast chlazení motoru byla z hlediska aerodynamiky nově navržena, což by mělo vést k výrazně vyšší efektivitě. Druhým důležitým aspektem bylo uspořádání nového zadního spoileru, který vytváří vyšší přítlak a nabízí širší možnosti nastavení. Polo bylo v mnoha detailech zdokonaleno také pod kapotou, aby bylo optimálně připraveno na krátké závody v mistrovství světa FIA v rallycrossu s těsnými a atraktivními souboji.

Mistrovství světa FIA v rallycrossu zahrnuje dvanáct podniků na třech kontinentech. Sezona bude zahájena o víkendu 14. až 15. dubna v Barceloně (Španělsko) a skončí velkým finále 24. až 25. listopadu v Kapském Městě (Jižní Afrika). Účastníci seriálu WRX se poprvé představí na nově vybudovaném okruhu v Silverstone (Velká Británie) a premiérově se uskuteční také jeden závod v USA, v texaském Austinu. Do nejvyšší třídy, tzv. RX Supercar Series, je v současnosti přihlášeno 15 vozidel. Kromě jezdců značky Volkswagen Johana Kristofferssona a Pettera Solberga mezi ně patří další prominentní jména ze světa motoristického sportu, jako je hvězda světových soutěží Sébastien Loeb a mistr DTM Mattias Ekström.

Článek je zařazen v: Volkswagen , Polo R Supercar , rallycross , mistrovství světa , motosport
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
7