Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nové Lady byly představeny v Moskvě

Lada představila na moskevském autosalonu nové modely Vesta a XRAY 2. Zatím jde jen o koncepty, ale prý půjdou do sériové výroby.
Vydáno: 31.08.2014
Lada Vesta
Lada Vesta Autor: Worldcarfans.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

O těchto vozech se mluví už přes týden. My jsme vám ještě žádné informace nepřinesli, protože jsme jich chtěli mít víc. Kusé zprávy nebyly nic moc, tak jsme si počkali až na představení v Moskvě. A vyplatilo se? Ne. Vypadá to, že informace o autech patří do složky tajných ruských ozbrojených operací a ani oficiální představení nepřineslo nic zásadního.

Co tedy víme. Základem je platforma Lada B/C, která je z velké části vytvořená z dílů koncernu Renault-Nissan. Má být v obou modelech. Motorová paleta se má skládat ze čtyř benzínových šestnáctistovek s výkony od 87 do 114 koní. Prý by ale měly být v nabídce i starší motory ruské konstrukce.

Lada Vesta je sedan o délce 4,35 metru s rozvorem 2,65 m. Mnoho dílů by mělo pocházet z Renaultu Mégane. Jaké generace? To netušíme, ale ta poslední to asi nebude. Objem palivové nádrže je 55 litrů a pozinkovaná karoserie by měla mít záruku na prorezivění šest let.

XRAY 2 je crossover, který je dlouhý 4,2 metru na rozvoru 2,6 metru. Světlá výška je 170 mm. Podle velmi kusých informací má být základní verze jen dvoukolka, ale 4x4 by v nabídce měla být také. Systém dodá samozřejmě Nissan.

Crossover by se měl začít vyrábět v roce 2016 s cenovkou někde v přepočtu kolem 330 000 Kč, sedan pak bude o 110 000 levnější a výroba začne už příští rok.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama