Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nová škodovka se jmenuje KAMIQ

Nové městské SUV značky Škoda dostává jméno KAMIQ. Tento crossover je třetím SUV automobilky z Mladé Boleslavi pro evropský trh.
Vydáno: 24.01.2019
Škoda KAMIQ
Škoda KAMIQ Autor: Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Slovo KAMIQ pochází z jazyka Inuitů, obývajících sever Kanady a Grónsko. Popisuje stav, kdy něco přirozeně „padne jako ulité“ za všech okolností. Škoda KAMIQ je městský crossover, který má ambice stát se ideálním společníkem pro všední dny v moderním velkoměstě i mimo něj. Jméno KAMIQ se jako označení modelu etablovalo už v Číně. Název současně zapadá do názvosloví modelů kategorie SUV – jména všech aktuálních SUV mladoboleslavské automobilky začínají písmenem K a končí písmenem Q.

S novým modelem automobilka rozšiřuje svou nabídku o kompaktní a lifestylově orientovaný vstupní model pro evropský trh. Nový model značky využívá modulární platformu MQB a dostal také nové asistenční systémy.

Světovou premiéru bude mít nová Škoda KAMIQ na letošním autosalonu v Ženevě.

Článek je zařazen v: Škoda , Škoda Auto , Škoda KAMIQ , autosalón , premiéra , Ženeva
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama