Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nová Škoda pro Čínu se jmenuje KAMIQ

V rámci akce Škoda International Media Workshop, která se uskutečnila na českém velvyslanectví v Pekingu, zažila světovou premiéru nová Škoda KAMIQ.
Vydáno: 23.04.2018
Škoda KAMIQ
Škoda KAMIQ Autor: Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Městské SUV je po modelech KODIAQ a KAROQ třetím novým členem rodiny vozů SUV značky Škoda. KAMIQ měří na délku 4 390 mm, široký je 1 781 mm na výšku má 1 593 mm. Rozvor činí 2 610 mm. Vůz pohání benzinový motor o objemu 1,5 litru, který nabízí výkon 81 kW a nejvyšší točivý moment 150 N.m. Točivý moment motoru bude na kola přenášet šestistupňová automatická převodovka.

Podle automobilky jsou cílovou skupinou pro KAMIQ mladí zákazníci žijící ve městech, kteří se svého digitálního životního stylu nechtějí vzdát ani při jízdě autem a vyžadují moderní řešení konektivity. Vůz je proto vybaven nově vyvinutým inteligentním systémem konektivity. Jednou z technologických předností systému je hlasové ovládání od firmy iFLYTEK, patřící k předním asijským dodavatelům hlasového ovládání na bázi umělé inteligence. Software rozumí regionálním čínským dialektům a je schopen se automaticky naučit individuální a lokální výslovnost. Přes rozhraní Apple CarPlay, Baidu Carlife a MirrorLink je možné připojit chytré telefony a kompatibilní aplikace ovládat pomocí osmipalcové obrazovky s rozlišením 1 280 x 720 pixelů. Palubní infotainment systém kromě toho nabízí také řadu praktických pomocníků, například službu, která dokáže řidiči na základě jeho konkrétní registrační značky říct, do jakých části města má jeho vůz aktuálně přístup, dále nabízí dopravní informace v reálném čase, informace o počasí nebo informace o zajímavých místech.

Škoda představí model KAMIQ veřejnosti poprvé 25. dubna 2018 na autosalonu Auto China 2018 v Pekingu.

Článek je zařazen v: Škoda , Škoda Auto , Škoda KAMIQ , Čína , Peking , autosalón , novinka , představení
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama