Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nokian využívá aramidové technologie i na pneumatiky pro dodávky a obytné vozy

Technologie aramidových bočnic od firmy Nokian Tyres byla vyvinuta tak, aby zaručovala větší odolnost v náročných jízdních podmínkách. Tato zvýšená odolnost u pneumatik je nyní k dispozici i řidičům užitkových vozů a karavanů.
Vydáno: 18.01.2018
Nokian aramidová bočnice
Nokian aramidová bočnice Autor: Nokian Tyres
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pneumatiky pro užitková a obytná vozidla jsou často užívány v náročných podmínkách. Automobily jsou těžké a často jezdí plně naložené na silnicích, které jsou ve špatném stavu, na štěrku a přes obrubníky. Pneumatiky musí nést celou hmotnost vozidla a za všech okolností zajistit bezpečnost a stabilní ovladatelnost.

Hrany obrubníků a výmoly mohou vážně poškodit pneumatiky. Poškození bočnice obvykle vyžaduje nákup a montáž nové pneumatiky.

Podstatou technologie aramidových bočnic je aramidové vlákno, které se nachází v inovativní stavbě bočnic. Stejný materiál se užívá také v leteckém a obranném průmyslu. Aramidové vlákno zpevňuje bočnice, aby lépe odolávaly vnějším nárazům, průpichům, průrazům a jiným deformacím.

Technologie aramidových bočnic byla již před několika lety použita u pneumatik Nokian pro vozy SUV.

Článek je zařazen v: pneumatiky , Nokian , aramidové vlákno
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama