Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nissan vyrobil v Sunderlandu třímiliontý Qashqai

Společnost Nissan Europe završila rekordní rok 2017 výrobou třímiliontého modelu Nissan Qashqai ve Spojeném království, pouhou dekádu po debutu tohoto vozidla, které vytvořilo novou třídu městských crossoverů.
Vydáno: 04.02.2018
Nissan Qashqai
Nissan Qashqai Autor: Nissan
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Historický milník závodu společnosti Nissan v Sunderlandu byl oznámen společně se zveřejněním zatím nejlepšího objemu prodeje v Evropě za celý rok, který činil 762 574 vozidel (se zahrnutím modelů Datsun a Nissan). K dosažení tohoto výsledku společnosti Nissan zásadně přispěl model Qashqai. Závod v Sunderlandu vyrobil rekordních 346 856 těchto městských crossoverů, z čehož se 265 520 vozů prodalo v Evropě.

Qashqai je v historii Nissanu nejúspěšnějším modelem v Evropě a v druhé generaci, která byla uvedena na trh v roce 2014, se dočkal významného zlepšení. Celkem Nissan Qashqai posbíral již přes 80 ocenění, mezi které patří 19 titulů „Auto roku“. 

Loni se Qashqai dočkal vylepšení, která se týkají čtyř oblastí – moderního designu exteriéru, vyšší kvality interiéru, vylepšených jízdních vlastností a přidání nových technologií Inteligentní mobility.  

V říjnu 2016 společnost Nissan oznámila, že i zcela nová třetí generace modelu Qashqai se bude vyrábět v Sunderlandu. Závod v Sunderlandu v prosinci zahájil také výrobu nové generace modelu Nissan LEAF. Vyrábí rovněž crossover Juke a luxusní modely Infiniti Q30 a QX30. S více než 30 lety úspěšného působení je závod v Sunderlandu největším britským automobilovým závodem všech dob.

Článek je zařazen v: Nissan , Qashqai , městský crossover , výroba , Sunderland
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama