Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nissan v Sunderlandu vyrobil miliontý Juke

Osm let poté, co se na trhu objevil kompaktní crossover Nissan Juke, sjel v továrně v Sunderlandu miliontý vůz tohoto modelu. V továrně v Sunderlandu se nový Juke vyrobí v průměru každých 105 sekund.
Vydáno: 22.07.2018
Miliontý Nissan Juke ze Sunderlandu
Miliontý Nissan Juke ze Sunderlandu Autor: Nissan
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Model Juke 2018 ke svému charakteristickému sportovnímu stylu nabízí i široké možnosti personalizace interiéru i exteriéru. Díky všem kombinacím prvků a variantám personalizace je nejnovější Juke zákazníkům k dispozici ve více než 23 000 různých verzích.

Miliontým kusem vyrobeným v Sunderlandu se stal model s výbavou Tekna a s karoserií v modré barvě Vivid, která představuje poslední doplnění nabízené palety.

Model Juke byl druhým crossoverem, který továrna začala vyrábět. Tím prvním byl průlomový model Qashqai, jehož výroba začala v roce 2006. Nissan Qashqai pak automobilce zajistil pozici špičky v segmentu crossoverů. Modelu Qashqai se v Sunderlandu do dnešního dne vyrobilo přes 3 miliony kusů. Mezi další modely, u nichž se vyrobené kusy počítají na miliony, patří Micra se 2,4 milionu kusů a Primera s 1,5 milionu kusů. Milion vyrobených kusů zahrnuje i sportovní verzi Juke NISMO, která se v Sunderlandu začala vyrábět v roce 2012. Ze statistik prodeje vyplývá, že nejoblíbenější barvou vozu je pro zájemce o model Juke z celé Evropy černá. Černá je také nejoblíbenější barvou při výběru prvků personalizace interiéru i exteriéru. 

Model Juke i nadále zůstává prodejním úspěchem – v Evropě se ho v roce 2017 prodalo 95 000 kusů. Mezi luxusní prvky nejnovějšího modelu přibyla nová mřížka chladiče V-motion s tmavým chromováním, tmavá maska světlometů a tmavé ukazatele směru na zrcátkách dveří. Od úrovně výbavy Acenta jsou nyní standardem mlhová světla LED. Pro model Juke byly od úrovně výbavy Acenta přidány tři nové designy 16“ a 18“ hliníkových kol. Zákazníci, kteří chtějí svůj vůz designově oživit, si mohou kola u úrovně výbavy Tekna dotvořit pomocí barevných segmentů. Interiér je možné doplnit vhodnou personalizací v podobě oranžově a modře eloxovaných prvků a dále sedadly potaženými černou umělou kůží, loketní opěrkou a barevně dvojitě prošívanou kapličkou přístrojové desky. Model Juke je k dispozici s audiosystémem BOSE Personal, který díky reproduktorům vestavěným do opěrky hlavy poskytuje vysoce kvalitní poslechový zážitek a zvuk, který řidiče zcela obklopí. Součástí výbavy modelu Juke jsou také inovativní technologie, mezi které patří i inteligentní panoramatický kamerový systém Nissan s rozpoznáváním pohybujících se objektů, upozornění na opuštění jízdního pruhu a sledování mrtvého úhlu.

Článek je zařazen v: Nissan , Nissan Juke , miliontý , výroba , milion kusů , Sunderland
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama