Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nissan předvedl elektrický ekosystém

Společnost Nissan uspořádala na španělském ostrově Tenerife akci Nissan Electric Ecosystem Experience, která navazuje na vizi Nissan Intelligent Mobility.
Vydáno: 15.02.2018
Nissan LEAF
Nissan LEAF Autor: Nissan
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Hlavním cílem akce bylo seznámení VIP osob s novým Nissanem LEAF i vylepšeným modelem e-NV200. Nissan také zveřejnil nové informace ohledně svých plánů v oblasti infrastruktury a energie.

Nissan ve spolupráci s Institute of Technology and Renewable Energies (ITER) připravil akci Electric Ecosystem Experience v komplexu ITER na Tenerife. ITER má 25 let zkušeností v oblasti inženýrství a telekomunikací a vytvořil bioklimatický areál poháněný obnovitelnou energií z větrných farem a solárních panelů.

Nissan se nadále zaměřuje na infrastrukturu elektromobilů

Společnost Nissan na akci Futures 3.0 oznámila svůj plán v příštích 18 měsících rozšířit svou současnou venkovní nabíjecí síť o 20 %. S využitím standardu pro rychlé nabíjení elektromobilů CHAdeMO společnost Nissan již pomohla vybudovat nabíjecí síť v Evropě sestávající z více než 4 700 rychlonabíječek nainstalovaných napříč regionem. Nová nabíjecí místa se budou nacházet na dálnicích a v klíčových evropských městech. Společnost Nissan se účastní 11 celoevropských projektů, jejichž cílem je vytvořit sítě s rychlými nabíječkami.

Průlom v poskytování energie „zdarma“ řidičům elektrických vozidel díky energetickým partnerstvím 

Společnost Nissan také znovu zdůraznila svůj odvážný cíl nabízet zákazníkům bezplatně energii pro jejich elektromobily, který odhalila na akci Futures 3.0. Tento revoluční způsob začala společnost testovat v průběhu loňského roku v Dánsku. Nyní je součástí nabídky pro všechny firemní zákazníky v této zemi. Při použití technologie obousměrného nabíjení Nissan mohou zákazníci čerpat energii z elektrické sítě pro napájení svého vozu nebo dodávky a následně ji „prodávat“ zpět do sítě, aby ji mohli využívat ostatní. To znamená, že poté, co firma zaplatí nominální poplatek za instalaci nabíječky V2G, již nebude platit žádné další náklady na palivo či energii a bude pouze čerpat bezplatnou energii pro své elektromobily. A Dánsko je jen začátek. Ve Velké Británii společnost Nissan ve spolupráci s OVO Energy umožnila zákazníkům nákup domácí energetické jednotky xStorage, s jejíž pomocí mohou energii „prodávat“ zpět do sítě, za zvýhodněnou cenu. Uživatelé si tak mohou přivydělat průměrně 647 euro ročně. 

Jednotky xStorage Home, které jsou nainstalovány v každém domě v ITER, budou součástí pilotního projektu v rozvojové zemi v Africe. Ten pomůže poskytovat udržitelnou energii místním komunitám v rozvojových zemích, které dnes nemají přístup k energii. Komunity tak získají lepší přístup k základním potřebám, jako je vzdělávání a lékařská péče. 

Kromě toho společnost Nissan Europe v souladu se svými cíli udržitelnosti představila koncept založený na dodávce Nissan e-NV200. Toto vozidlo je vybaveno pevným energetickým úložištěm a lze ho v případě velkého výpadku nebo narušení dodávky energie nebo poruchy v síti použít jako mobilní, udržitelný záložní zdroj energie. 

Tyto dva pilotní projekty proběhnou v roce 2018, a pokud se prokáže, že jsou prospěšné, společnost Nissan na nich bude dále stavět.

Článek je zařazen v: Nissan , Ekosystém , elektromobily , energie , infrastruktura
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama