Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nejdražší Subaru světa. Legendární auto slavného závodníka

Subaru Impreza ve verzi pro mistrovství světa v rally se do aukce moc často nedostává. Tohle auto však patřilo slavnému závodnímu jezdci a díky tomu se vydražilo za rekordní částku, kterou zaplatil neznámý vášnivý fanoušek.
Vydáno: 12.06.2017
Nejdražší Subaru světa. Legendární auto slavného závodníka
Nejdražší Subaru světa. Legendární auto slavného závodníka Autor: H&H Auctioneers
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Čas od čau vás o nějaké zajímavé aukci informujeme a už jste si asi zvykli, že takové aukce nabízejí jedinečná auta, nejčastěji veterány, a končí v závratných sumách. S tímhle Subaru je to ale jinak. Impreza WRC je z roku 1997 a nepatřila nikomu jinému než slavnému Colinu McRae. Asi ho nemusíme nijak představovat, ale kdyby přece jen někdo nevěděl, tak Colin byl jeden z nejlepších, nejšílenějších a nejodvážnějších jezdců WRC. Vyhrál, co mohl, a co nemohl, do toho dal i tak vše. Často i auto. :)

I jeho Impreza s číslem 555 utrpěla pár šrámů, ale vždy byla opravena a pro Colina připravena na 100 %. A stejně tak byla připravena na dražbu, která v aukčním domě H&H Auctioneers znamenala velké pozdvižení. Čekalo se, že fanoušci rallye, Subaru i samotného Colina budou mít velký zájem, ale výsledek všechny překvapil. Nový majitel za vůz zaplatil 250 750 liber, tedy asi 7,5 milionu korun.

Ano, s přihlédnutím k dražbám, o kterých vám standardně říkáme, je tato částka směšná. Ale ne v případě japonské značky. Podle specialistů z aukčního domu jde o prodejní světový rekord. Tedy jen co se značky Subaru týče. Ale i to se rozhodně počítá!

Článek je zařazen v: prodej , aukce , Subaru , Colin McRae , Subaru Impreza WRC , H&H Auctioneers
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama