Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nejbezpečnější autonomní vozy má Volvo, tvrdí anketa

Nejspíš jen proto, že je lidi neznají, odpovídají The Times. Anketa webu o automobilech DriveTribe, který založilo trio Clarkson, May a Hammond, ukazuje, že jeho čtenáři z autonomních vozidel nejvíce věří značce Volvo.
Aktualizováno: 13.12.2018
Volvo autonomní jízda
Volvo autonomní jízda Autor: Volvo Cars
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tato švédská značka dalece předehnala i firmy, které jsou s autonomními vozy především spojovány – jako Google nebo Teslu. Volvo zvolila více než polovina z 2 520 dotázaných. Druhé místo obsadila Tesla vizionáře Elona Muska, kterou si vybralo přibližně 20 % lidí, na třetí příčce najdeme Audi.

Dotazník je samozřejmě pouze odrazem zákaznických preferencí. Automobilová redakce britského listu The Sunday Times (nedělního vydání The Times) upozorňuje na to, že respondenti zjevně odpovídali také na základě množství testů, kterými vozy prošly. Nejvíce testů má za sebou Waymo od Googlu, které se však umístilo na chvostu ankety. Proč tomu tak je? Během přibližně 16 milionů kilometrů, které Waymo během testů najelo, odhalila firma mnoho chyb. O nich se dozvěděla veřejnost, a tak se její „důvěra“ v tyto vozy snížila. Volvo za sebou zatím nemá testy téměř žádné.

Lidé věří Volvu

„Přestože Tesla a Google využívají rozsáhlé testování jako součást svého PR, zákaznickou důvěru jim to zjevně nezískalo,“ řekl CSO DriveTribu Richard Beech. „Lidé věří Volvu, a to je hlavní faktor, podle kterého si pak auto koupí,“ dodal.

Volvo je, podobně jako další německé značky, především v anglicky mluvících zemích považováno za synonymum kvality a bezpečnosti. „Technologie autonomních vozů má velký potenciál. Možná pomůže automobilovému průmyslu k dalšímu ohromnému průlomu v bezpečnosti; možná i takovému, jako když Volvo představilo tříbodový pás,“ řekl šéf automobilky pro Spojené království Jon Wakefield.

Mercedes chyběl v seznamu

Na seznamu se překvapivě vůbec neobjevil Mercedes, který nedávno v rámci kampaně hlasitě prohlašoval, že jeho vozy, raději než aby ohrozily život pasažéra, přejedou chodce na silnici. Podle webu DriveTribe ještě totiž neposkytly dostatečné kroky ke vstupu do oblasti autonomních vozidel.

Podklady: The Sunday Times

Whose-autonomous-cars-would-you-feel-safest-in-DriveTribe
Whose-autonomous-cars-would-you-feel-safest-in-DriveTribe
The Sunday Times
Článek je zařazen v: Volvo , Mercedes , bezpečnost , autonomní jízda , tesla , Audi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama