Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Návrat Alpine pokračuje

Zatímco značka Alpine vystavuje svůj sportovní automobil A110 na domácí půdě pařížského autosalonu Mondial de l’Auto, zákazníci v celé Evropě již přijímají dodávky svých vozů A110 Première Edition. Celkový počet rezervací tohoto lehkého dvousedadlového automobilu překročil číslo 5 000.
Vydáno: 03.10.2018
Alpine A110 Pure - Alpine A110 Légende
Alpine A110 Pure - Alpine A110 Légende Autor: Alpine
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Sportovní automobil A110 s celohliníkovou karoserií, jehož nejvyšší ambicí je nabídnout především potěšení z jízdy, je již dodáván zákazníkům. Vůz A110 Première Edition byl na trh uveden jako první nový automobil s touto značkou po více než dvou desítkách let. Z celkem 1 955 vozů A110 Première Edition, které mají být vyrobeny, bylo již 1 200 vozů dodáno zákazníkům.

Na autosalonu Mondial de l’Auto v Paříži představuje Alpine dva modely tohoto zcela nového sportovního automobilu, A110 Pure a A110 Légende, a také soutěžní model GT4, který je nejnovější verzí A110.

Společnost Alpine byla založena Jeanem Rédelé v Dieppe v roce 1955 a v následujících desetiletích se stala vedoucím výrobcem lehkých sportovních vozů, které bylo radost řídit. Její automobily také vítězily na mezinárodních automobilových soutěžích a dosahovaly řady úspěchů, než byla jejich výroba v roce 1995 zastavena.

Netrpělivě očekávaný návrat Alpine

Bylo to v únoru 2016, kdy Carlos Ghosn, předseda správní rady a generální ředitel mateřské společnosti Groupe Renault, potvrdil návrat automobilu Alpine. Ghosn také představil koncepci vozu Alpine Vision, který byl předchůdcem výrobního modelu A110. Koncem roku 2016 byla spuštěna mobilní aplikace, jejímž prostřednictvím si mohli nadšenci této značky objednat jeden z 1 995 automobilů A110 Première Edition. Všechny tyto vozy byly vyprodány během pouhých pěti dnů.

Vůz A110 Première Edition byl poprvé představen na autosalonu v Ženevě v březnu 2017, kde byly také zveřejněny ceny a technické detaily. Později v témže roce se začaly otevírat prodejny automobilů značky Alpine v celé Evropě a ve výrobním závodě v Dieppe se po jeho rozsáhlé modernizaci začala připravovat výroba. Výrobní linku slavnostně otevřel Carlos Ghosn a Bruno Le Maire, francouzský ministr hospodářství a financí, 14. prosince 2017.

Značka Alpine také rozšířila svůj program v oblasti sportovních soutěží, jehož hlavní náplní byla až dosud účast na závodech Mistrovství světa ve vytrvalostních soutěžích (WEC). V říjnu 2017 byl oznámen vstup do soutěže soutěž Alpine Elf Europa Cup a o několik měsíců později Alpine předvedla závodní model A110 GT4, který píše novou kapitolu dlouhého a slavného příběhu značky Alpine v oblasti automobilového sportu. V uplynulých pěti létech soutěžila Alpine v nejnáročnějších vytrvalostních závodech na celém světě a dosáhla při nich významných úspěchů.

Představení modelů A110 Pure a A110 Légende na ženevském autosalonu v březnu letošního roku upoutalo pozornost k návratu značky Alpine, který společnost Alpine potvrdila dlouhodobou vizí, a zároveň také rozšířila oblast uplatnění modelu A110. Verze A110 Pure navazuje na vůz A110 Première Edition svoji koncepcí zaměřenou na výkon a pocit radosti z jízdy, zatímco A110 Légende má být spíše sportovním modelem určeným pro každodenní jízdy i jízdy na dlouhé vzdálenosti.

V červenci letošního roku si značka Alpine pojistila svoji pozici výrobce sportovních automobilů světového významu otevřením svého zastoupení v Japonsku a do konce tohoto roku bude toto její postavení posíleno otevřením prodejního zastoupení této značky v Austrálii. Dodávky do Japonska budou zahájeny v tomto měsíci a první vozy A110 se dostanou do rukou zákazníků v Austrálii ještě před koncem letošního roku. Mezitím budou k dispozici demonstrační vozy pro zájemce o zkušební jízdy u 60 dealerů této značky po celé Evropě.

Článek je zařazen v: Alpine , Alpine A110 , Alpine A110 Première Edition , návrat legendy , Alpine A110 Pure , Alpine A110 Légende
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama