Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nástupce Škody 110R stojí sedm milionů

Jako Češi (i Slováci) milujeme Škodu 110R. Zdá se, že je to bez rozdílu věku, vyznání, příjmů nebo příslušnosti k té které automobilové značce. A tak je tu nové „erko“. Ale není to sériovka od Škodovky, ale ručně postavený originál.
Vydáno: 17.04.2015
R200 Non-Fiction 1
R200 Non-Fiction 1 Autor: Oficiální zdroj
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Hned na začátek vám říkáme – pokud chcete tohle auto mít, musíte si připravit sedm milionů korun. Aut bude postaveno asi 30 (podle zájmu) a vzhledem k tomu, že výroba je z velké části ruční, za měsíc prý stihnou postavit jen dva vozy.

Kdo je bude stavět? Kovovýroba Hofmann. Neznáte? Asi proto, že tahle firma je známá především pro automobilky – lisuje karosářské díly pro mnoho značek – Opel, Bentley, Audi, Škoda, Ford... Za projektem stojí Marek Hoffmann. Ten se zamiloval do designerského návrhu českého designéra Petra Novaque, který před lety udělal prostě jen takový designerský počin, který nechal spát. Jenže pak je tu právě Hoffmann a ten se rozhodl auto dát dohromady.

Jmenuje se R200 Non-Fiction a jak jistě cítíte z názvu, se Škodovkou to nemá vlastně nic společného. Dokonce ani díly. Pod kapotou moderního střihu a ultramoderních komponentů (vpředu poznáváme světla z Bentley, vzadu z Lamborghini) je Audi R8. Podvozek, motor a další díly usnadnily konstrukci a také dokázaly postavit auto do homologační zkušebny. Takže – tenhle vůz má papíry!

Osmiválcový motor se 430 koňmi přenáší výkon na všechna kola. Maximálka... Těžko říct. Zatím se odhaduje 250 km/h. Víc prý není potřeba. Ostatně vyzkouší to zanedlouho na okruhu, až skončí jeho výstavní premiéra v pražském DOXu.

Tak co na auto říkáte?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama