Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Na mistrovství světa v hokeji se představí přepracovaný Superb

Automobilka Škoda zveřejnila designovou skicu své modernizované vlajkové lodi Superb. Světová premiéra této přepracované modelové řady proběhne v rámci Mistrovství světa IIHF 2019 ve slovenské metropoli Bratislavě.
Vydáno: 09.05.2019
Škoda Superb - design 2019
Škoda Superb - design 2019 Autor: Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Škoda je hlavním sponzorem MS už od roku 1993, tedy po sedmadvacáté v řadě, a tuto mezinárodní událost nyní poprvé využije i pro prezentaci nového modelu. Designová skica modernizovaného modelu Superb ukazuje ostře vykreslené přední světlomety, mlhové světlomety s výraznou lištou a typickou masku chladiče. Profil zostřují nové designové prvky a technické novinky. Také u inovovaného Superbu najdeme na zádi namísto loga automobilky nápis Škoda.

Superb má dlouhou historii

Historie modelu Superb začala už v roce 1934 ve výrobním závodě v Mladé Boleslavi. V roce 1947 byl vyroben model Superb v závodě Kvasiny jako vůbec první vůz. Latinské slovo „superbus“ znamená skvělý, excelentní nebo vynikající. Na tyto vlastnosti od roku 2001, tedy po více než padesátileté přestávce této modelové řady, plynule navazuje moderní modelová řada Superb. Tento model je mezitím na trhu již ve své třetí generaci a je oblíben u firemních zákazníků jako služební či fleetový vůz, ale svou oblibu má také jako rodinný automobil. V dubnu 2017 překonala vlajková loď značky Škoda hranici jednoho milionu vyrobených kusů.

Článek je zařazen v: Škoda , Škoda Superb , inovace , modernizace , mistrovství světa v hokeji , premiéra
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama