Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Na dálnicích pojedeme 150 km/h

Vypadá to, že Ministerstvo dopravy chce se změnami v síti rychlostních silnicích změnit i maximální povolenou rychlost. Sám bývalý ministr dopravy Zbyněk Stanjura prý přišel s tím, že na některých úsecích by se mohlo jezdit až 150 km/h.
Vydáno: 10.04.2015
Rychlé auto
Rychlé auto Autor: Need for Speed
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ministerstvo přehodnotilo naší síť dálnic a rychlostních silnic. Na mnohých místech se tak začne jezdit náhle po dálnici s dálničními známkami (například po Pražském okruhu) a jinde se zvýší rychlost na 110 km/h. Navíc se jako mávnutím kouzelného proutku stane naše dálniční síť větší o několik set kilometrů. Ale to není všechno. Podle serveru iDnes.cz se ministerstvo chystá také provést úpravy v maximální rychlosti na dálnicích.

Tam, kde by to bylo možné z hlediska bezpečnosti a kvality silnice, by bylo prý možné zvýšit maximální rychlost až na 150 km/h. Šlo by například o úseky D3 mezi Táborem Veselím nad Lužnicí, na D11 mezi Kolínem a Hradcem Králové, a na D1 mezi Vyškovem a Kroměříží. Nebylo by to ovšem nastálo. Záleželo by na počasí, světelných podmínkách, hustotě dopravy apod. Změny by měly zajistit elektronické dopravní značky nebo cedule.

 

Problém ovšem nastává i v legislativě, protože by se museli vymezit nejen nové předpisy pro tyto úseky, ale třeba také nové postihy za překročení povolené rychlosti apod. Současná právní norma zatím nezná žádnou jinou maximální rychlost, než je 130 km/h, a té je v předpisech dost.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama