Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Moderní styl s dynamickým charakterem - Bentley Bentayga V8 Design Series

Speciální edice Bentayga V8 Design Series, ručně vyráběná v anglickém Crewe, vychází z dynamického a agilního modelu Bentayga V8 a doplňuje modelovou řadu zahrnující vozy Bentayga Speed a Bentayga Hybrid.
Vydáno: 14.04.2019
Bentley Bentayga V8 Design Series 1
Bentley Bentayga V8 Design Series 1 Autor: Bentley
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Design Series posouvá kupředu elegantně tvarovaný a současně sportovní postoj modelu Bentayga. Z nových prvků Mulliner jmenujme především litá kola Paragon v odstínu Palladium Grey s nepohyblivými středy kol s logem Bentley. V kabině s barevnými motivy zaujme nové karbonové obložení a barevné schéma Duotone, stejně tak jako designový akcent v podobě dělicího pásu z kůže kontrastní barvy v kombinaci s koženými sedadly v barvě Beluga nebo stylové hodinky Breitling s perleťovým číselníkem.

Moderní a dynamický vzhled

Ve standardu je specifikace Bentayga Blackline, která zahrnuje hned několik prvků, jako například spodní ochranný kryt pod nárazníkem lakovaný v odstínu karoserie a dvojité leskle černé koncovky výfuků, zprostředkující markantní bublání vidlicového osmiválce. Na příslušnost ke speciální edici odkazují diskrétní loga Design Series ve spodní části předních dveří. Nová kola Mulliner Paragon v provedení se sedmi paprsky používají tmavý metalický odstín Palladium Grey s leštěnými akcenty. Ve speciální edici Design Series se také poprvé objevují středy kol Mulliner s nepohyblivým logem Bentley. Díky rafinovanému vyvažovacímu mechanizmu zůstává logo ‚B‘ ve svislé poloze i při otáčení kol.

Luxusní kabina

Bentayga V8 Design Series doplňuje interiér o nové prvky a zpracování. Dvoubarevné schéma interiéru umožňuje volit ze čtyř pestrých motivů – červené Pillar Box, oranžové, bílé Mulliner a modré Klein – v kombinaci s převládající koženým čalouněním v odstínu Beluga.

Do řady Bentayga se v rámci edice Design Series poprvé dostává nový prvek v podobě dělicího pásu z kůže kontrastní barvy. Dalším prvkem edice Design Series je barevné Duotone perforování středových panelů sedadel vpředu i vzadu.

Nové karbonové obklady na přístrojové desce a ve dveřích byly vytvořeny speciálně pro vozy Bentayga V8 Design Series. Zaujmou spletitým diamantovým vzorem a vysoce lesklým povrchem. Středový panel a střední část přístrojové desky zdobí povrchy v provedení černý lak, vhodně doplňující tmavé tóny interiéru a markantní designový motiv.

Minimalistické výšivky v kontrastním provedení Duotone na opěradlech všech sedadel reflektují znaky Design Series z exteriéru vozidla. Úpravy pak završují podlahové koberce s dlouhým vlasem a kontrastním lemováním. Uprostřed přístrojové desky se nachází elegantní hodinky Breitling zdobené diamanty a světlým perleťovým číselníkem.

Do vytříbené kabiny vítají cestující podsvícené prahové lišty ‚Bentley‘; ve standardu je i specifikace ‚Front Seat Comfort‘ a vrtané sportovní hliníkové pedály a opěrka pro nohu.

Jízdní schopnosti - Bentayga V8

Bentayga V8 Design Series spojuje luxus s výkonem, praktickou použitelností a širokými dynamickými schopnostmi. Agilní jízdní schopnosti, postavené na benzinovém motoru 4,0 litru nové generace, si může řidič v širokém rozsahu doladit prostřednictvím systému Bentley Drive Dynamics, od kultivovanosti na úrovni limuzíny až po sportovní preciznost.

Dynamická jednotka V8 dosahuje nejvyššího výkonu 550 koní a točivého momentu 770 N.m. Vůz tak zvládne sprint z nuly na 100 km/h za 4,5 sekundy a rozjede se až na 290 km/h.

Bentley Design Series s pohonem všech kol je podobně jako všechny vozy Bentayga vybaveno elektronickou uzávěrkou diferenciálu a čtyřmi jízdními režimy ‚Drive Dynamic‘. Režim Sport zprostředkuje dynamičtější jízdu s ještě lepším zapojením řidiče do děje díky patřičnému zvukovému doprovodu výfukové soustavy a tužšímu naladění podvozku.

Článek je zařazen v: Bentley , Bentley Bentayga , Bentley Bentayga V8 Design Series , SUV , luxusní SUV
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama