Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Mitsubishi se chystá na Dakar 2019

Sláva a pověst spojená s dvanácti vítězstvími na Dakaru a 5 tituly ve WRC jsou pro značku Mitsubishi stále velkou výzvou a energií do budoucích projektů.
Vydáno: 18.12.2018
Mitsubishi Eclipse Cross Dakar 2019 2
Mitsubishi Eclipse Cross Dakar 2019 2 Autor: Mitsubishi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Španělský sportovní duch

V tomto směru vždy hráli důležitou roli jednotliví distributoři vozů Mitsubishi. Od klíčového rozhodnutí francouzského dovozce SONAUTO počátkem 80. let nasadit do dakarského závodu tehdy zcela nové Pajero, až po dnešní podporu, kterou poskytuje Mitsubishi Motors Spain místní závodní jezdkyni Cristině Gutierrezové s jejím vozem Eclipse Cross ve třídě upravených sériových vozidel na Dakaru 2019 (od 6. do 17. ledna 2019).

Společně se svým navigátorem Pablem Huetem, se šestadvacetiletá španělská pilotka – která je ambasadorkou bezpečnostního programu Vial Fun společnosti Santander Consumer Finance – vydá do závodu, který by měl být minimálně stejně náročný jako předchozí ročníky a čítající 5 000 km měřených úseků rozdělených do deseti etap, z toho 70 % v písku. Po důkladných přípravách je Cristina již plně připravena na svůj třetí ročník (po letech 2017 a poté 2018, kdy do cíle dojela jako nejlépe hodnocená mezi ženami).

Mega-Eclipse Cross

Cristina Gutiérrez, která si předsevzala dojet do cíle v první dvacítce, vyráží do 41. ročníku Rallye Dakar s vozem Mitsubishi Eclipse Cross T1 ve třídě upravených sériových vozidel. O svém speciálu říká: „Z mého pohledu je to v porovnání s předchozími ročníky velký posun kupředu. Vůz je hodně rychlý a současně se snáze řídí a má lepší terénní schopnosti. Závodní speciál, jehož design se inspiroval nádherným sériovým modelem Eclipse Cross, je vskutku úžasný: Je to nejpozoruhodnější vůz, ve kterém jsem kdy jezdila, a také přitahuje spoustu pozornosti.“

Článek je zařazen v: Mitsubishi , Mitsubishi Eclipse Cross , Rallye Dakar 2019 , Cristina Gutiérrez
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama