Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Mitsubishi Eclipse Cross s pěti hvězdičkami od JNCAP

Crossover Eclipse Cross ze stáje automobilky Mitsubishi získal maximální pětihvězdičkové ohodnocení v testech kolizní bezpečnosti japonské organizace JNCAP za rok 2018 a ohodnocení ASV++ za výsledky aktivní bezpečnosti.
Vydáno: 04.12.2018
Mitsubishi Eclipse Cross
Mitsubishi Eclipse Cross Autor: Mitsubishi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Testy Japan New Car Assessment Program (JNCAP) zajišťuje japonské Ministerstvo půdy, infrastruktury, dopravy a turismu ve spolupráci s Národní agenturou pro bezpečnost automobilů a pomoc obětem autonehod (NASVA). Advanced Safety Vehicle (ASV) pak také podléhá specifikacím Ministerstva půdy, infrastruktury, dopravy a turismu. 

Eclipse Cross využívá vyspělou bezpečnostní konstrukci karoserie RISE (Reinforced Impact Safety Evolution) od Mitsubishi, která staví na vysoké schopnosti pohlcování nárazové energie a nabízí pro cestující prostor odolný vůči deformaci v případě nárazu stejně tak, jako bezpečnostní pásy a 7 airbagů SRS navržených pro vysokou úroveň pasivní ochrany. Přestože uvedené SUV s karoserií připomínající kupé klade důraz na stylistické ztvárnění exteriéru, nabízí i vysokou úroveň ochrany chodců díky vyšším schopnostem pohlcování nárazové energie v oblasti světlometů, nárazníku a dalších částech přední partie včetně dostatku volného prostoru pod kapotou motoru. Použití brzdného systému Mitsubishi pro zmírňování následků čelní kolize (FCM) pak umožňuje Eclipsu Cross dosahovat vysoké úrovně aktivní bezpečnosti. 

Kromě pětihvězdičkového ohodnocení japonské organizace JNCAP získal Eclipse Cross i vysoké ohodnocení evropské organizace Euro NCAP, australské/novozélandské organizace ANCAP, organizace ASEAN NCAP pro region ASEAN, resp. latinskoamerické organizace Latin NCAP.

Článek je zařazen v: Mitsubishi , Mitsubishi Eclipse Cross , JNCAP , pět hvězdiček , bezpečnost
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama