Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Mitsubishi Eclipse Cross má ocenění ‚Good Design Award 2018‘

Kompaktní SUV Eclipse Cross získalo designové ocenění ‚Good Design Award 2018‘ v soutěži pořádané pod záštitou Japonského institutu na podporu designu.
Vydáno: 08.10.2018
Mitsubishi Eclipse Cross
Mitsubishi Eclipse Cross Autor: Mitsubishi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Výbor porotců soutěže Good Design Award vyslovil uznání designu modelu Eclipse Cross, což komentoval slovy: „Smělý klínovitý profil je velmi výrazný. Charakteristické křivky, ostře se zařezávající do boků, jsou mimořádně atraktivní. Vidíme zde také jasné stylistické ztvárnění s důrazem na každý detail, kdy na jedné straně návrháři umístili kliky dveří v této křivce s cílem sjednotit vzhled, ale na druhé straně horizontálně rozdělili zadní okno kvůli zachování dobrého výhledu. Zapůsobilo na nás, jak ztvárnění využívá různé profily hran v přední a zadní části střechy s cílem vytvořit siluetu připomínající kupé, kdy však v kabině zároveň nabízí dostatek místa a pohodlí, jak se od vozů SUV žádá.“ 

Eclipse Cross spojuje ostré rysy kupé, dynamický charakter SUV a charakteristické ztvárnění a jízdní schopnosti Mitsubishi. Z dalších výrazných vlastností jmenujme design, který majitele motivuje vyrazit na cesty a užít si nových dobrodružství; technologii řízení pohonu všech kol a funkce konektivity. Vysoká pozice nad vozovkou, velká světlá výška a prostorná kabina typická pro formát SUV jde ruku v ruce s křivkami, které vozu propůjčují klínový profil, zdůrazněný okenní čárou a nápadnou charakteristickou křivkou, ostře skloněným zadním oknem, zádí s krátkým převisem a vertikální výklopnou zádí, resp. svalnatými blatníky s nápadně vytaženými lemy. 

Soutěž Good Design Award je v Japonsku od svého založení v roce 1957 jediným komplexním hodnocením a projevem uznání za design s využitím systému ‚G Mark‘ (Good Design Product Selection System – systém výběru produktů Good Design). Uvedené hnutí po celých 60 let své existence usiluje o rozvoj průmyslu a zvyšování kvality života v Japonsku prostřednictvím designu; doposud předalo více než 45 tisíc ocenění G Mark. Hodnocení se postupem doby vyvinulo v globální klání návrhářů za účasti mnoha různých společností a organizací z celého světa, účastnících se aktivit uvedeného hnutí; příslušný symbol ‚G Mark‘ je uznávanou značkou produktů se špičkovým designem.

Článek je zařazen v: Mitsubishi , Mitsubishi Eclipse Cross , ocenění , design , Good Design Award 2018 , G Mark
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama