Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

MINI zveřejňuje první skici detailů svého elektrického modelu

Značka MINI uvolnila zatím jen dvě skici detailů svého prvního elektrického modelu. Ten se představí v roce 2019.
Vydáno: 17.07.2018
MINI detail masky prvního elektromobilu
MINI detail masky prvního elektromobilu Autor: Mini
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Po deseti letech pilotního projektu MINI E a po plug-in hybridním modelu MINI Cooper S E Countryman All4, který se prodává od roku 2017, přijde na trh první elektrický model MINI, který představuje další krok v elektrifikaci značky.

„MINI je městská značka a elektrické MINI je tak logickým dalším krokem směrem do budoucnosti,“ říká Oliver Heilmer, šéf designu značky MINI. „Tyto první skici ukazují naši vizi autentického designu, který vytváří most mezi historií značky a její elektrickou budoucností.“

Skici ukazují masku chladiče chystané novinky. Její šestiúhelníkový tvar je typickým designovým prvkem značky MINI, ale uzavřené provedení je zcela nové. Protože za maskou nejsou chladiče, může být zavřena, a tím může zlepšovat aerodynamiku. Žlutý pás s logem E ve stejné barvě vytváří výrazný kontrast a jasně identifikuje, že jde o elektrické MINI.

MINI detail masky prvního elektromobilu
MINI detail masky prvního elektromobilu
Mini

Druhý náčrt zobrazuje design kola elektrického MINI, který pochází z loňské studie MINI Electric Concept a dostává se do sériové výroby. Kola přebírají motiv žlutého pásu na mřížce chladiče a přidávají k němu vlastní asymetrické zakřivení.

Design kola elektrického MINI
Design kola elektrického MINI
Mini

BMW Group již oznámila vývoj sériové verze čistě elektrického vozidla značky MINI. První z velkosériově vyráběných MINI s elektrickým pohonem na baterie budou dostupné od roku 2019 – přesně 60 let po představení klasického Mini. Elektrický pohon se bude vyrábět v závodech společnosti BMW Group v bavorských městech Dingolfing a Landshut, které jsou centry pro e-mobilitu. Následně se převezou do hlavního závodu na montáž třídveřových modelů MINI v Oxfordu.

Článek je zařazen v: Mini , elektrifikace , elektromobil , skici detailů
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama