Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

MINI vyrazí na cestu přes Severní i Jižní Ameriku

Na autosalonu v New Yorku se představil exkluzivní model MINI speciálně navržený pro extrémně náročné trasy. MINI Countryman Panamericana využívá techniky prvního plug-in hybridního vozu značky a je připraveno vyrazit na dálkovou cestu ze Severní Ameriky do Tierra del Fuego.
Vydáno: 02.04.2018
MINI Countryman Panamericana
MINI Countryman Panamericana Autor: Mini
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jako základ posloužil MINI Cooper S E Countryman ALL4. Dva motory dodávají vozu kombinovaný celkový výkon 165 kW/224 k. Spolupráce předních a zadních kol s elektrickým motorem pak zajišťuje inteligentní pohon všech kol. Přídavné světlomety, pneumatiky s možností nouzového dojezdu a střešní nosič pro přepravu náhradního kola mají připravit kompaktní pětidveřový model pro jedinečný „road trip“. Vozy MINI Countryman Panamericana Plug In Hybrid se vydají na mezikontinentální cestu po nejdelší severojižní silnici na světě. V praxi mají na dálkové cestě ukázat spolehlivost a schopnosti plug-in hybridní technologie, kterou MINI Cooper S E Countryman ALL4 využívá.

Plug-in hybridní pohon nového MINI Cooper S E Countryman ALL4 je příspěvkem ke snížení emisí CO2 v silniční dopravě, a to i mimo městské prostředí. S elektrickým dojezdem až 40 kilometrů se může dostat i za hranice města a zůstat v plně elektrickém režimu rovněž na delších trasách. Inteligentně řízená spolupráce elektrického pohonu se spalovacím motorem kombinuje možnost jízdy bez místních emisí s dlouhým dojezdem, který nabízí konvenčně poháněný vůz.

Panamericana, známá také jako panamerická dálnice či Pan-American Highway, Ruta Panamericana či Interamericana, v závislosti na regionu a jazyce, spojuje americký stát Aljaška s argentinským Tierra del Fuego a od nejsevernějšího do nejjižnějšího bodu měří přibližně 25 750 kilometrů. V Severní i Jižní Americe jsou součástí silniční sítě Panamericana i různé křižovatky a alternativní trasy, které dohromady tvoří délku více než 48 000 kilometrů. V oblasti hranic mezi Panamou a Kolumbií je pro pokračování nutný přejezd lodí, protože původně plánovaná devadesátikilometrová sekce, spojující tyto dva úseky, nebyla kvůli ochraně místního deštného pralesa realizována. Cesta po historické silnici snů vede rozmanitými klimatickými pásy, hustou džunglí a náročnými horskými průsmyky. Kromě moderních dálnic jsou částí trasy, s nimiž si budou muset tři MINI Countryman Panamericana Plug-In Hybrid poradit, i štěrkové cesty a úzké horské pasáže.

Článek je zařazen v: Mini , MINI Countryman Panamericana Plug-In Hybrid , MINI Cooper S E Countryman ALL4 , cesta , hybridní pohon , autosalon NewYork
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama